Локо сдаде Купата след драма с продължения в Разград ВИДЕО

Локомотив сдаде Купата на България след драматична загуба с 1:2 на четвъртфиналите от Лудогорец. Това бе първо поражение след 1420 дни за черно-белите в турнира, който спечелиха в две поредни години. Пловдивчани могат да съжаляват за загубата, тъй като в по-голяма част от мача надиграваха домакините. Малшанс и отличният вратар на шампионите Кахлина попречиха на железничарите да продължат сред първите четири тима в надпреварата.

Дебютен гол на нападателя Пиерос Сотириу изведе Лудогорец напред, а гол на Георги Минчев (90+3) в добавеното време прати мача в продължения. Във второто от тях Мавис Чибота зарадва шампиона на България и елиминира Локомотив. Голяма заслуга за победата на Лудогорец има и стражът Кристиан Кахлина, намесил се безупречно на няколко пъти.

Наставникът на Локо Александър Тунчев изненада със състава като остави на пейката капитанът Димитър Илиев, Парвиз Умарбаев и Кристиан Илич. Това не се отрази на качеството и черно-белите бързо отразиха началния натиск на домакините, а в края на полувремето пропуснаха да открият при чисти положения на Георги Минчев и Диниш Алмейда.

Началото на втората част започна нещастно за пловдивчани. Николаев изпусна Бърнард Текпетей, който нахлу отляво в наказателното поле. Той опита центриране, но Малембана изчисти топката в него и се свлече на тревата. Текпетей веднага видя Сотириу, който отблизо с глава матира Пиргов - 1:0.

Секунди, след като се оказа изоставащ, Локомотив можеше да изравни резултата. Карагарен бе изведен на аутлинията и върна топката за Конър Руан, прокарвайки топката между краката на Георги Терзиев. Англичанинът шутира, но вратарят Кахлина направи блестящо спасяване. Чибота опита да затрудни Илко Пиргов, а топката рикошира в крака на Малембана, но Пиргов улови.

Час след началото Локомотив можеше да стигне до изравнителен гол. Карагарен бе изведен и се измъкна между Вердон и Терзиев и шутира, но се получи рикошет и топката излезе в корнер. След него топката бе избита напред, а Момчил Цветанов шутира силно с левия крак, но в последния възможен момент Кахлина се намеси блестящо и спаси.

Три минути преди края вратарят на домакините Кахлина за пореден път отказа Локомотив от попадение. Димитър Илиев върна назад към границата на наказателното поле за Момчил Цветанов, който отправи сериозен удар с левия крак, но Кахлина демонстрира перфектна реакция.

В третата минута от добавеното време Локомотив Пловдив се спаси от отстраняване в редовното време. Диниш Алмейда получи топката в наказателното поле и даде пас на далечната греда за Георги Минчев, който отблизо реализира на празна врата, като този път Кристиан Кахлина нямаше какво да направи - 1:1.

В първото продължение Кахлина спаси опасни удари на Алмейда и Илич. Мачът отиваше към дузпи, но в 114-ата минута Мавис Чибота след серия от рикошети мина през Илич и Алмейда, и с топовен шут прати домакините на полуфинал.

КРАЙ НА МАЧА!

114 - ГОООЛ! Мавис Чибота след серия от рикошети мина през Илич и Алмейда, и с топовен шут изведе отново Лудогорец напред.
107 - Смяна в Локо. Парвиз Умарбаев влиза вместо Руан.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

105 - Кахлина спасява удар на Илич от границата на пеналта.
104 - Кешеру от отлична позиция стреля в аут.
102 - Григоре игра с ръка в пеналта на Лудогорец, но реферът Драганов не посмя да свири дузпа.
98 - Диниш Алмейда стреля с глава, но Кахлина отново успя да спаси.
НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ! Ще се играят две продължения по 15 минути.
90 + 3 - ГОООЛ! Георги Минчев изравнява в третата минута на добавеното време. Алмейда намери Минчев с уникален пас на далечна греда и нападателят мушна топката в мрежата на Кахлина.

88 - Отлична атака на Локо, топката попада у Момчил Цветанов, който отправя силен шут, но Кахлина с поредно страхотно спасяване предотвратява сигурен гол.
80 - Страхотен шут на Карагарен към вратата се отбива в крака на защитник.
79 - Смяна в Локомотив. Паоло Уртадо влиза на мястото на Салинас.
69 - Смяна в Локомотив. Димитър Илиев влиза вместо Николаев.
66 - Каули сменя Ману в Лудогорец.
62 - Отново вратарят на Лудогорец спасява домакините. Шут от воле на Цветанов в долния ляв ъгъл по чудо е отразен от Кахлина.
61 - Кахлина изби силен шут на Карагарен.
59 - Остро центриране на Руан се отби в Терзиев и едва не доведе до гол, но вратарят Кахлина изби в корнер.
49 - Конър Руан пропусна златен шанс да изравни. Карагарен поднесе топката на Руан в пеналта, но от 4 метра той стреля във вратаря Кристиан Кахлина.
47 - ГОООЛ! Пиерос Сотириу открива резултата.  Бърнард Текпетей нахлу отляво в наказателното поле на Локомотив. Той опита центриране, но Малембана изчисти топката в него и се свлече на тревата. Текпетей веднага видя Сотириу, който отблизо с глава матира Пиргов - 1:0.

46 - Смяна в Лудогорец. Мавис Чибота влиза вместо Вандерсон. На стадиона в Разград дъждът преминава в сняг.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

38 - Георги Минчев пропуска второ чисто положение за Локо. Нападателят стреля в аут от 3 метра след отлична контра на черно-белите.
37 - Локо пропуска златен шанс да открие резултата. Салинас намира Алмейда в пеналта, но той не успя да засече във вратата.
20 - Удар с глава на Сантана е уловен от Пиргов.
17 - Жълт картон за Григоре.
7 - Първо голово положение в мача. Текпетей намери непокрит в малкия пеналт Елвис Ману, но Илко Пиргов спаси удара му с глава.
3 - Жълт картон за Николай Николаев.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА
С много изненадващ състав ще излезе треньорът на Локомотив Пловдив Александър Тунчев в днешния четвъртфинален мач от турнира за Купата на България срещу Лудогорец. Двубоят е от 18 часа на стадиона в Разград и ще бъде ръководен от варненецът Драгомир Драганов. Тунчев е оставил на пейката капитанът Димитър Илиев и Парвиз Умарбаев. Като титуляр ще започне англичанинът Конър Руан. Илиев пропусна, заради травма домакинството на Берое и явно ще влезе само при нужда. Умарбаев пък направи срещу заралии поредната си грешка, от която последва гол и очевидно Тунчев е решил да му даде почивка. Добрата новина за черно-белите е бързото възстановяване на Лукас Масоеро, който е сред резервите.

На вратата започва Илко Пиргов, който ще носи капитанската лента. Пред него тримата защитници ще са Крис Гомис, Дейвид Малембана и Диниш Алмейда. Конър Руан и Момчил Цветанов ще действат като халф-бекове. Петър Витанов, Николай Николаев и Лукас Салинас ще бъдат полузащитници, а напред Тунчев ще разчита на Бирсент Карагарен и Георги Минчев.