Локо със седма победа в контролите, удари Хебър 3:1 ВИДЕО

Преди мача наградиха Димитър Илиев (футболист номер 1) и Мартин Луков (вратар номер 1)

Димитър Илиев и Мартин Луков получиха наградите си за футболист номер 1 на България и вратар номер 1. На семпла церемония призовете на двамата връчиха Христо Бонев и Георги Иванов-Гонзо. Иначе Локомотив и Хебър играят при 3:1 последната си контрола преди старта на пролетния полусезон. Двубоят започна в 14 часа на "Лаута". Бирсент Карагарен се разписа в 25-ата минута за 1:0, Салинас удво в 40-ата, преди Тодор Чаворски да намали в 69-та.  Шест минути по-късно Кристиян Илич направи 3:1.

Мачът започна с превес на домакините и три пропуска - на два пъти Бирсент Карагарен не успя да вкара топката в мрежата зад Любенов. Най-фрапиращ обаче бе този на Кристиан Илич, който от 5 метра би покрай вратата.

Смяна за Локомотив в 21-ата минута. Контузеният Малембана напуска, а на неговото място се появява Кристиан Гомис.

След атака отляво на Локовотив Бирсент Карагарен бе изведен на чиста позиция пред малкия пеналт и този път той не сбърка с удара си за 1:0 в 25-ата минута.

Четири минути след подновяването на играта Локомотив повежда с 2:0 след попадение на Лукас Салинас.

Четворна смяна в Локомотив в 60-ата минута. Парвизджон Умарбаев напуска терена, на неговото място влиза Георги Мичнев. Вместо Мартин Луков на вратата ще пази Илко Пиргов. Момчил Цветанов също излиза, вместо него в игра Николай Николаев. Конър Руан ще играе на мястото на Бирсент Карагарен.

Хебър се връща в мача. Тодор Чаворски с глава връща едно попадение след центриране от корнер на първа греда в 70-ата минута.

Със самостоятелна акция по дясното крило Илич изработи третото попадение за черно-белите в 76-ата минута. Хърватинът прекара топката между краката на защитник и бе безпощаден с отмерен удар в далечния ъгъл.

87-ма минута! Далечен удар на Георги Каракашев отдалеч, Илко Пиргов успя да избие в ъглов удар.

Локомотив Пловдив - Хебър 3:1

1:0 Бирсент Карагарен 25, 2:0 Лукас Салинас 49, 2:1 Стойчо Папазов 70, 3:1 Кристиан Илич 76

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: Мартин Луков (60 Илко Пиргов) , Лукас Масоеро (86 Петър Петров), Дейвид Малембана (21 Кристиан Гомис), Диниш Алмейда (86 Видол Сейменски), Петър Витанов (83 Александър Колев), Первиз Умарбаев (60 Георги Минчев), Лукас Салинас (77 Иван Арамазов), Момчил Цветанов (61 Николай Николаев), Бирсент Карагарен (61 Конър Руан), Кристиан Илич (82 - Иван Михайлов), Димитър Илиев (77 Александър Иванов)

ХЕБЪР: Александър Любенов, Живко Хаджиев, Николай Дичев, Тодор Гочев, Ивайло Тодоров, Ивайло Лазаров, Георги Каракашев, Евгени Игнатов, Георги Търтов, Мартин Вълчинов, Живко Петков (Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Иван Дишков, Стойчо Папазов, Милен Николов, Димиткър Йовчев, Стилиян Тисовски, Стоян Сотиров, Станислав Маневски, Ангел Генчев, Тодор Чаворски, Даниел Кадьов)

Снимки: Дончо Донев