61

Локо с трета загуба в контролите, Сорга с първи гол

Локомотив Пловдив инкасира трета загуба в контролите, след като падна с 1:3 от сръбския Младост Лучани в контролна среща, част от зимния лагер в Турция.

Два пъти за сръбския тим се разписа Никола Йоич, а Марко Мирич добави едно попадение, докато за пловдивчани точен от дузпа беше Ерик Сорга в 84-тата минута. Това бе и първи гол за новия таран на черно-белите

Следващата проверка на Локо е след четири дни, на 28 януари, срещу Пари Нижни Новгород.

Първата възможност в срещата се откри пред Локомотив в 8-ата минута. Джовани изведе с хубав пас Ивайло Димитров, чийто удар премина на сантиметри покрай целта.

Пет минути по-късно сръбският тим излезе напред в резултата. Марко Мирич намери Никола Йоич в наказателното поле. Последва хубав удар от бялата точка за 1:0.

В самия край на първото полувреме Младост Лучани наказа грешка на Локомотив в центъра на терена. Адамович отне и комбинира с Марко Мирич, който преодоля Кристиан Томов.

В началото на втората част нова груба грешка допусна влезлият като резерва Илко Пиргов. Наказа я Никола Йоич, който от близко разстояние нямаше как да пропусне.

В 84-тата минута Неманя Кош направи дузпа и беше изгонен с червен картон. Ерик Сорга застана зад топката и вкара за крайното 3:1 в полза на Младост.

Малко преди края Илко Пиргов спаси опасен шут от фаул и предотврати разгромна загуба на Локо.

Стартови състави:

Локомотив (Пловдив): 81. Кристиан Томов, 99. Джовани Трупе, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 91. Александър Георгиев, 34. Петър Витанов, 10. Джовани, 25. Петриньо, 21. Евандро, 6. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров

Младост (Лучани): 1. Самчович, 40. Циркович, 29. Лекович, 18. Зунич, 93. Станоевич, 17. Баха, 3. Адамович, 28. Радивоевич, 70. Мирич, 10. Йоич, 36. Томич