61

Локо с тежка загуба от ЦСКА 1948 в контрола край Банско

Локомотив загуби от ЦСКА 1948 с 1:4  в третата си контрола от началото на подготовката. Това е и първо поражение за черно-белите в летните проверки. Голът за пловдивчани вкара новото попълнение Георги Каракашев след отлична работа на капитанът Димитър Илиев, който открадна топката от вратаря Даниел Наумов и я поднесе на празна врата на Каракашев. След час игра Ангел Бастунов изравни. Малко след това много красив гол реализира Георги Русев. В 74-ата минута ЦСКА 1948 реализира и трето попадение. Джонатан този път показа по-точен мерник и от фаул реализира красиво в горния десен ъгъл. Червените стигнаха до четвърто попадение в 89-ата минута, когато след центриране на Джонатан защитата на Локо за пореден път заспа и Стефан Цонков оформи крайния резултат.

Малко преди почивката реферът не свирна чиста дузпа за Локо, след като нахлулият в пеналта Илиев бе грубо изблъскан в гръб и съборен.

През втората част в игра за Локо влязоха вратарят Кристиан Томов, Райън Бидунга, Траоре, Петър Андреев, Ивайло Димитров, Преслав Боруков.

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Милош Петрович, Тодор Павлов, Александър Василев, Мартин Паскалев, Пиер Зебли, Петър Витанов, Георги Каракашев, Бирсент Карагарен, Бабакар Дион, Димитър Илиев;

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Никола Борисов, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Реян Даскалов, Октавио Мантека, Стоян Стоичков, Марио Топузов, Георги Русев, Александър Колев;