Локо с хикс у дома срещу "фенера" в Първа лига ВИДЕО

Локомотив Пловдив допусна конфузно 1:1 в домакинския си мач срещу Етър. Така черно-белите пропуснаха да изпреварят ЦСКА и да се изкачат на второ място във временното класиране. Георги Минчев вкара в 43-ата минута, а бившият защитник на железничарите Пламен Крачунов изравни от воле в 71-ата минута. Пловдивчани имат и още един проблем освен пропиляните две точки в тази среща. Още в 9-ата минута със съмнения за сериозна контузия теренът напусна вратарят Мартин Луков. Сменилият го Илко Пиргов в последната минута успя да запази хикса с брилянтно спасяване на отправената в горния му десен ъгъл топка.

Първата опасност дойде в 24-ата минута, когато пловдивчани организираха бърза атака, при която Лукас Салинас намери Умарбаев в центъра. Той с едно докосване намери Бирсент Карагарен вдясно, а крилото центрира по земя към Димитър Илиев. Капитанът на Локомотив стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна страничната греда. Удар на Дейвид Малембана от фаул в 29-ата минута не затрудни по никакъв начин стража Христо Иванов.

В 42-ата минута Локомотив откри резултата. Автор на гола бе Георги Минчев, който засече с глава безупречно центриране на Бирсент Карагарен от десния фланг. Нападателят бе оставен сам в наказателното поле, извиси се добре във въздуха и се възползва от леко подхлъзване на стража Христо Иванов.
В първата минута на добавеното време на първата част Момчил Цветанов бе намерен от Бирсент Карагарен в наказателното поле, но не отигра по най-добрия начин.

Второто полувреме започна така, както и първото. Двата тима трудно стигаха до удар към противниковата врата. В 62-ата минута Етър бе близо до изравняването на резултата. След центриране на корнер Венелин Филипов беше оставен непокрит на втора греда. Той нанесе удар с глава, а топката срещна страничния стълб.

5 минути по-късно Локомотив организира добра контраатака, при която Георги Минчев беше намерен на левия фланг. Той изчака придвижването на Димитър Илиев в наказателното поле, подаде към своя капитан, а Футболист номер 1 на България потърси технично обратния ъгъл. Топката обаче премина встрани от вратата.

В 71-ата минута Етър удари своя опонент и възстанови равенството в мача. Центриране от фаул на Мечев в зоната между вратаря и защита свари неподготвени Локо. Там от метър разстояние Пламен Крачунов беше най-съобразителен и опъна мрежата на вратата зад Пиргов.  Това даде импулс на гостите и минути по-късно удар от далечна дистанция на Симеон Мечев беше спасен от Илко Пиргов. В 78-ата минута Христо Иванов трябваше да се намесва при удар на Бирсент Карагарен. В 82-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Здравко Илиев. Бранителят си изкара два жълти картона в рамките на няколко секунди, като вторият му беше изключително глупаво изкаран. Той не пожела да се обърне към главния съдия на мача Димо Димов, показващ му картон с жълт цвят, като освен това и отправи реплика. Това принуди съдията да го догони и да му покаже червен картон.

Локомотив Пловдив - Етър 1:1

1:0 Георги Минчев 43, 1:1 Пламен Крачунов 71

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Георги Минчев;

ЕТЪР: Христо Иванов, Здравко Илиев, Ерол Алкан, Пламен Крачунов, Венелин Филипов, Симеон Мечев, Яни Пехливанов, Алдаир Ферейра, Гаетан Коуку, Преслав Боруков, Кольо Станев;

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Димо Димов
Начало: 17:30 часа