Локо Пловдив отказа ЦСКА-София с 2:0 на "Лаута"

Локомотив Пловдив победи ЦСКА-София с  2:0 в мач от 30-ия кръг на Първа лига на "Лаута" и на практика реши спора за второто място. .

Илич изведе отлично Георги Минчев, който напредна и стреля от малък ъгъл, но ударът му не се получи. Това бе в 11-ата минута при първата опасна атака в мача.

Кайседо беше близо до гол в 28-ата минута, но диагоналнкят му удар прати топката на сантиметри в аут.

Владеенето на топката през първото полувреме 35 на 65 процента за софиянци.

Илич пусна към Минчев, който изпревари Матей и стреля, но Вион изби пред голлинията топката след слабия шут на нападателя в 48-ата минута.

Чарлс задържа Масоеро в паналта. Реферът Димитров гледа на ВАР и отсъди дузпа, която Димитър Илиев безпроблемно вкара за 1:0 в 76-ата минута.

Димитър Илиев вкара втория си гол в мача в 86-ата минута. Умарбаев центрира от фаул, Гомис свали топката с глава към Илиев, който не сбърка за 2:0

Локомотив Пловдив - ЦСКА-София 2:0

1:0 Димитър Илиев 76-дузпа, 2:0 Димитър Илиев 86

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Пиргов, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 4. Гомис, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 6. Илич, 14. Илиев, 10. Минчев

ЦСКА-СОФИЯ: 25. Евтимов, 15. Вион, 2. Матей, 4. Кох, 18. Мазику, 21. Юга, 20. Тиаго, 10. Йомов, 5. Варела, 7. Енрике, 30. Кайседо