64

Локо Пловдив обърна Арда в Кърджали от гол пасив

Арда (Кърджали) загуби от Локомотив (Пловдив) с 2:1 домакинството си от 21-ия кръг на efbet Лига. Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов. Последното гостуване на "черно-белите" в Кърджали беше преди година и един ден и завърши катастрофално 5:0 за Арда.

Смразяваща грешка на Паскалев и Хоркаш и Арда повежда в петата минута. Защитникът върна трудна топка към Хоркаш, той не показа умения за отиграване на топката, тя попадна в Тунгара и малиецът на празна врата вкара.

Солидна подкрепа за Локомотив от Пловдив

Попадение на Мартин Райнов бе отменено в 17-ата минута заради засада, която бе потвърдена от арбитрите на ВАР.

Удар на Димитър Илиев с глава прати топката в напречната греда в 29-та минута, но гол нямаше да бъде засечен, тъй като капитанът на Локо бе в засада.

Локомотив изравнява резултата чрез Бабакар Дион с попадение в 32-ата минута, което бе признато сред дълго гледане на ВАР в 35-ата. Пламен Крачунов покри Дион и в крайна сметка това се оказа фатално за домакините - 1:1.

Страхотно спасяване на Господинов в 63-ата минута. Вратарят на Арда изби в гредата удар с глава на Паскалев слез центриране на Ангел Лясков.

Дузпа за Локомотив в 70-ата минута. Лясков отляво проби, центрира и топката се отклони от ръката на Пламен Крачунов. Евандо безпроблемно реализира отсъдения 11-метров удар за 1:2.

Страхотно спасяване на Динко Хоркаш в 81-атаа минута. Хърватинът с плонж изби в корнер топката след удар по диагонала на Тунгара.

Две минути преди края Евандро от чиста позиция не можа да вкара трети гол за Локомотив. ТОчно той бе веднага заменен от Ивайло Иванов, а Милош Петрович смени Бабакар Дион.

Арда - Локомотив Пловдив 1:2

1:0 Тунгара 51, 1:1 Бабакар Дион 32, 1:2 Евандро 71-дузпа

АРДА: 1. Господинов, 20. Лозев, 6. Крачунов, 18. Хюсеинов, 12. Окезие, 33. Тилев, 80. Котев, 10. Цонев, 7. Тунгара, 99. Иванов, 19. Йорданов

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Хоркаш, 44. Лясков, 91. Сегура, 4. Паскалев, 71. Кадем, 17. Райнов, 6. Иванов, 21. Евандро, 10. Баи, 14. Илиев, 7. Дион