Локо пак втори след победа в Разград

Лудогорец загуби от Локомотив (Пловдив) с 1:2 в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. Така черно-белите си върнаха второто място, като имат 2 точки повече от ЦСКА-София.

Страхотно изпълнение на Текпетей и домакините повеждат в 15-ата минута. "Орлите" организираха многоходова атака. Ганаецът получи отляво на наказателното поле от Янков, успя елегантно да се измъкне от Карагарен и със силен удар в долния десен ъгъл вкара за 1:0.

Две минути по-късно Умарбаев получи отляво и с перфектно центриране качи топката на главата на оставение непокрит Георги Минчев. Нападателят отправи удар в десния ъгъл за 1:1.

Митко Илиев се разписа от дузпа за 1:2 в 32-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Текпетей срещу капитана на гостите. Илиев получи центриране отляво, овладя и бе препънат от ганаеца. Главният рефер Ивайло Стоянов посочи бялата точка, а и ВАР потвърди решението му.

Илиев застана зад топката и с хладнокръвно изпълнение направи обрата пълен.

Ману и Каули получиха втори жълти картони и Лудогорец доиграва с 9 души.

Лудогорец - Локомотив Пловдив 1:2

1:0 Текпетей 15, 1:1 Георги Минчев 17, 1:2 Димитър Илиев 32-дузпа

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Кахлина, 22. Икоко, 5. Терзиев, 21. Григоре, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 95. Каули, 11. Десподов, 64. Янков, 37. Текпетей, 10. Ману

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Пиргов, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 4. Гомис, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 6. Илич, 14. Илиев, 10. Минчев

РЕФЕР: Ивайло Стоянов