61

Локо пак вкара с пета, но отстъпи на ЦСКА 1948 с 2:3 в закрита контрола

Локомотив Пловдив загуби с 2:3 от ЦСКА 1948 в контрола, играна на стадиона в комплекс Царско село. Спарингът бе закрит за фенове и медии. Ивайло Димитров и Йосип Томашевич вкараха за черно-белите, а за домакините точни бяха Евгений Сердюк, Ангел Бастунов и Реян Даскалов. С мача край столичното околовръстно шосе пловдивчани запълниха паузата до двубоя с Марек за Купата на България, който е идната неделя. При успех в Дупница железничарите ще гостуват на победителя от сблъсъка Литекс - Черно море.

Локо поведе още в 7-ата минута, когато Джовани пусна хитър пас към Ивайло Димитров, който върна спомените от победния финал срещу Ботев на 15 май 2019 г. и с пета откри в стил Ален Ожболт. 420 секунди по-късно Сердюк изравни, а малко по-късно Бастунов с далечен шут направи пълен обрат.

През втората част наставникът на черно-белите Александър Томаш направи хокейна смяна и изкара почти изцяло нов отбор. Томашевич в 60-ата минута с глава успя да изравни. 10 минути по-късно направилият неофициален дебют за мъжете на Локо Даниел Маджаров можеше да вкара, но би във вратаря на домакините. Даскалов с добавка в 75-ата минута донесе победата за ЦСКА 1948.

Локомотив: Илко Пиргов, Александър Василев, Луан, Мартин Паскалев, Матеус да Силва, Петър Витанов, Пиер Зебли, Джовани, Евандро, Бирсент Карагарен, Ивайло Димитров (Кристиан Томов, Райън Бидунга, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Георги Каракашев, Димитър Илиев, Преслав Боруков, Иван Сулев, Даниел Маджаров, Сами Мехмедов, Христо Иванов)