Локо падна от ЦСКА 1948 след 11 мача без загуба ВИДЕО

Уникалната серия на Локомотив от 11 (единадесет) мача без загуба приключи на Националния стадион Васил Левски. Черно-белите паднаха с 0:1 от ЦСКА 1948 и не успяха да си върнат петте точки разлика пред третия ЦСКА (София).

Добро центриране на Климентов в 6-ата минута не стигна до Георги Русев, тъй като вратарят на гостите се намеси. Секунди след това отлично нападение на ЦСКА 1948 завърши с удар на Русев, който обаче беше отразен от Илко Пиргов.

В 17-ата минута се наложи Александър Тунчев да прави принудителна смяна в състава на Локо Пд. Централният защитник Малембана се контузи и вместо него на терена се появи Кристиан Гомис.

Гол на Ивайло Чочев в 24-ата минута беше отменен заради засада. Русев центрира от фаул в наказателното поле, където бившият национал засече топката с глава и я прати в мрежата на Локомотив. Страничният съдия обаче прецени, че Чочев е бил зад защитата в момента на подаването.

Малко след това Локомотив застраши вратата на домакините. Гомис не успя да вкара, след като топката прехвърли цялата защита на ЦСКА 1948. В 32-ата минута Цветанов центрира отляво, а Димитър Илиев стреля, но над вратата. Две по-късно самоотвержена намеса на Димитър Пиргов не позволи на Карагерен да прати топката в мрежата на домакините.

Пет минути преди края на редовното време на първата част Климентов опита удар от границата на наказателното поле, но не му се получи.

Георги Минчев не успя да се възползва от грешка в защитата на ЦСКА 1948. Поведе си дълго топката, Наумов го изпревари и я улови.Последва удар на Карагерен извън наказателното поле, но топката мина далеч от вратата ва домакините.

ЦСКА 1948 успя да поведе в 55-ата минута. След центриране от корнер на Георги Русев Ивайло Чочев засече с глава и прати топката в мрежата на гостите.

Центриране на Умарбаев в 72-ата минута не стигна до негов съотборник и се превърна в лесна плячка да Наумов. Три след това Локомотив получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Симеон Петров срещу Димитър Илиев. Капитанът на гостите застана зад топката, но уцели гредата!

В 83-ата се откри шанс пред Умарбаев, който обаче от границата на наказателното поле прати топката в аут. Даниел Наумов се намеси блестящо в 90-ата минута, когато отрази опасен удар на Георги Минчев и съхрани аванса на домакините.
КРАЙ НА МАЧА
90 - Наумов спаси удар с глава на Минчев.
89 - Смяна в Локомотив. Александър Иванов дебютира с черно-бялата фланелка като влиза вместо Умарбаев.
83 - Силен шут на Умарбаев мина встрани от десния дирек.
77 - Димитър Илиев пропусна дузпа. Капитанът на Локо стреля в левия дирек на Наумов. Реферът Георги Иванов посочи бялата точка за нарушение на Симеон Петров срещу Илиев.
55 - Ивайло Чочев открива за ЦСКА 1948. Георги Русев изпълни прекрасен корнер, а първо с топката се размина Симеон Петров. Чочев обаче притича зад него и с глава матира Пиргов - 1:0.

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
34- Шансът отърва домакините от гол във вратата им. При разбъркване пред Наумов топката попадна у Карагарен, който стреля силно, но вратарят отрази удара му.
27 - Гостите стигнаха до добра възможност след статично положение. Умарбаев центрира в пеналта, където първо Кристиан Гомис не отигра добре, а след него и Динис Алмейда не се ориентира, за да отправи удар посока вратата на Наумов.
24 - Топката е във вратата на Пиргов, но гол не е зачетен. Георги Русев намери от пряк свободен удар Чочев, който вкара топката в мрежата, но се оказа, че е в засада.
16 - Принудителна смяна в Локо. Дейвид Малембана се контузи и бе сменен от Крис Гомис.
8 - Домакините изпуснаха златен шанс да открият резултата. Георги Русев бе оставен непокрит в пеналта и стреля от упор, но вратарят Илко Пиргов с вещина спаси.
2 - Остро центриране на Умарбаев от корнер, защитата на домакините се справи със ситуацията.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов -к, 19. Георги Господинов, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 8. Ивайло Климентов, 27. Борислав Дамянов, 20. Ангел Бастунов, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 9. Димитър Митков, 28. Емануил Личев, 7. Марио Топузов, 88. Мартин Хайдаров, 24. Лазар Марин, 90. Николай Ганчев

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 5. Дейвид Малембана, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 6. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев - к, 10. Георги Минчев

Резерви: 81. Кристиан Томов, 44. Николай Николаев, 4. Кристиан Гомис, 11. Конър Руан, 19. Александър Иванов, 13. Видол Сейменски, 20. Александър Колев