Локо падна от Берое в Рила, Камбуров вкара ВИДЕО

Локомотив инкасира втора поредна загуба в контролите, след като днес падна с 1:2 от Берое. Спарингът се игра в градчето Рила при непосилна 35-градусова жега. Димитър Илиев вкара от дузпа за черно-белите, а двата гола за заралии бяха дело на футболисти свързани с пловдивския клуб. Първо юношата на железничарите Олджай Алиев откри, а легендата на черно-белите Мартин Камбуров вкара победното попадение.

Наставникът на Локо Александър Тунчев започна с вратаря Илко Пиргов, а пред него тройката защитници бе дебютиращите Артур Крачун и Олексей Биков плюс Мартин Паскалев. Пред тях в халфовата линия стартираха Иван Арамазов, Лукас Салинас и Емил Янчев. Бирсент Карагарен и Конър Руан действаха по фланговете, а двойката нападатели бе Димитър Илиев и Георги Минчев.

Локо започна мача с фрапиращ пропуск на Лукас Салинас, който в 4-ата минута от непосредствена близост не улучи вратата. Заралии поведоха в 38-ата минута, когато Олджай Алиев засече в мрежата зад Пиргов центриране на Калоян Стефанов.

Черно-белите изравниха след точно изпълнена дузпа на Димитър Илиев след час игра. Реферът посочи бялата точка за нарушение срещу Минчев. Преди попадението на Илиев на два пъти вратарят на Локо направи отлични спасявания при удари на Мартин Камбуров. В 73-ата минута обаче Камбуров с глава донесе победата на заралии.