Локо отлепи от дъното с 0:0 срещу Черно море ВИДЕО

Локомотив отлепи от дъното на временното класиране в А група като спечели първа точка с 0:0 срещу Черно море във Варна. Черно-белите изпревариха в таблицата ЦСКА 1948, а имат и мач по-малко, тъй като домакинския двубой срещу Пирин бе отложен, заради срещите с Копенхаген от Лига на конференциите. При повече шанс пловдивчани можеха да се поздравят с успех край морето, но в 82-ата минута от малкия пеналт Алексей Биков не успя да нанесе голов удар.

Мачът започна с натиск на домакините и в четвъртата минута Файсел Касми задържа много добре топката вдясно по нападението на Черно море и центрира в пеналта за Стефан Велев, но ударът му бе неточен. След 13 минути игра Парвиз Умарбаев обстрелва вратата на Черно море от средна дистанция, а стражът Георгиев "замръзна" на място, но топката отлетя встрани - аут.

Темпото във Варна продължи да бъде доста добро за родните стандарти, а удар на Файсел Касми от свободен удар в 27-ата минута профуча встрани от вратата на Пиргов. В 41-ата минута пък Георги Георгиев направи поредно спасяване в хода на мача. Лукас Салианс получи топката от Димитър Илиев и стреля от средно разстояние, но стражът на "моряците" отрази удара.

Двата отбора продължиха в първия четвърт час противоборството си във Варна с много сериозна битка в средата на терена. След час игра обаче Топката бе доставена в наказателното поле на Локо Пловдив за Живко Атанасов, който засече топката, след което главата му бе ударена от опънатите ръце на Илко Пиргов. Съдиите във ВАР обаче прецениха, че няма нарушение на правилата и играта на "Тича" продължи.

Стражът на Локо - Илко Пиргов, спаси своите от сигурен гол двайсетина минути преди края на редовното време. Зе Гомеш овладя тежък пас вдясно и прокара топката през бранител на "смърфовете" за Леандро Андраде. Той стреля отблизо към вратата на гостите, но Пиргов с тяло го разочарова. В 74-ата стражът на пловдивчани се намеси за пореден път. Зе Гомеш продължи по земя в наказателното поле на домакините за Леандро Андраде, но ударът му бе отразен от Пиргов.

Локо имаше златен шанс да си тръгне с трите точки в 82-ата минута, когато Димитър Илиев сложи топката на главата на Алексей Биков. Защитникът обаче не улучи вратата и остави непокътнати двете нули.

КРАЙ НА МАЧА

90 - Ще се играят минимум 4 минути добавено време.
82 - Страхотен шанс за Локо. Илиев намери непокрит в малкия пеналт Биков, но той стреля право във вратаря Георгиев.
78 - Двойна смяна в Локо. Артур Крачун и Венсан Марсел влизат вместо Крис Гомис и Лукас Салинас.
70 - Илко Пиргов, спаси Локо от сигурен гол. Зе Гомеш овладя намери в пеналта Леандро Андраде. Той стреля отблизо към вратата на гостите, но Пиргов с тяло отрази.
67 - Втора смяна в Локо. Георги Минчев влиза вместо Бирсент Карагарен.
60 - При центриране от корнер Живко Атанасов изпревари Пиргов, но стреля над вратата с глава.
59 - Първа смяна в Локо. Шакил Сно влиза вместо Николаев.
46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
45 + 2 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

41 - Страхотен удар на Салинас с мъка бе избит от Георгиев.
32 - Карагарен се устреми към пеналта на Черно море, но бе повален от Живко Атанасов, който получи жълт картон. Нападателят на Локо изпълни фаула без да застраши вратата на домакините.
13 - Страхотен параболичен шут на Умарбаев мина на сантиметри от левия дирек на вратаря Георги Георгиев.
4 - Първа голова възможност в мача. Файсел Хасми намери Стефан Велев непокрит в пеналта, но той стреля встрани от рамката.
1 НАЧАЛО НА МАЧА

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (к), 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 29. Файсел Касми, 72. Родриго Енрике, 77. Стефан Велев
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 7. Родриго Вилела, 20. Жозе Гомеш
Треньор: Илиан Илиев

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис, 2. Алексей Биков, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 11. Конър Руан, 44. Николай Николаев, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев (к), 9. Бирсент Карагарен
Резерви: 71. Лукас Рейдър, 25. Артур Крачун, 28. Айвън Ангелов, 61. Венсан Марсел, 7. Шакил Сно, 6. Емил Янчев, 10. Георги Минчев
Треньор: Александър Тунчев

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Ивайло Стоянов

Доста изненади в стартовия състав поднесе старши треньорът на Локомотив Пловдив Александър Тунчев за мача с Черно море. Двубоят започва в 18.45 часа и ще бъде ръководен от петричкият сватбар Ивайло Стоянов.

Бирсент Карагарен ще води атаката на железничарите на стадион Тича, а титулярният централен нападател Георги Минчев не е сред титулярите. На пейката сяда и Артур Крачун, а вместо него ще започне украинецът Алексей Биков. Николай Николаев ще бъде десен халф бек на мястото на изтегления напред Карагарен. Сред титулярите се завръща и Лукас Салинас.