Локо няма спиране, прегази Дунав с 3:0

Дунав загуби от Локомотив Пловдив с 0:3 в сблъсък от 19-ия кръг на efbet Лига. Попаденията реализираха Димитър Илиев (14), Ален Ожболт (41) и Бирсент Карагарен (88).

В 14-ата минута гостите от Пловдив стигнаха до първото попадение в срещата. Димитър Илиев се възползва от грешка на Диян Димов, след което опитният футболист не пропусна да вкара своя 11-и гол от началото на сезона в шампионата.

В 22-ата минута Стивън Езе вкара втори гол, но попадението бе правилно отменено от главния съдия поради засада.

В 41-ата минута логичното се случи и "смърфовете" стигнаха до второ попадение. Ожболт получи изключително елегантен пас от Димитър Илиев, след което напредна и матира с техничен шут Благой Макенджиев.

Георги Илиев удари греда в 84-ата минута. Две преди края Бирсент Карагарен се пребори за топката в пеналта и вкара трето попадение за пловдивчани.

Дунав - Локомотив Пд 0:3

0:1 Димитър Илиев 14, 0:2 Ален Ожболт 41, 0:3 Бирсент Карагарен 88

Дунав: 21. Благой Макенджиев, 11. Диян Христов, 16. Мартин Ковачев, 5. Любен Николов, 18. Александър Исаевски, 7. Ивайло Лазаров, 8. Свилен Щерев, 12. Фернандо Кавалканте, 22. Михаил Милчев, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов
Ст. треньор: Людмил Киров

Локомотив: 71. Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана, 61. Диниш Алмейда, 6. Стивън Езе, 20. Милош Петрович, 10. Первич Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 50. Йосип Томашевич, 21. Георги Илиев, 14. Димитър Илиев, 12. Ален Ожболт
Ст. треньор: Бруно Акрапович

Съдия: Георги Николов