Локо надви азери с Микаел Есиен

Локомотив спечели първа победа в контролите, след като надви с 1:0 Сабаил. Единственият гол вкара бразилският халф Елитон в 24-ата минута. В състава на гостите през втората част се появи бившата звезда на Челси и Реал Мадрид Микаел Есиен. В халфовата линия на гостите пък действаше Емил Мартинов, който носеше лентата в Славия до миналата година.

Черно-белите освен успеха имаха и друг повод за радост. В градчето под връх Вихрен пристигна новото им попълнение Георги Илиев. Шампионът с пловдивчани през 2004 г. само изгледа спаринга, а утре ще подпише договор и ще направи първа тренировка след завръщането си в Локо.

Локомотив откри резултата в 23-ата минута след чудесна атака. Йосип Томашевич направи 40-метров пробив по лявото крило и почти от аутлинията центрира към наказателното поле. Там капитанът Димитър Илиев хитро пропусна топката и тя отиде при Елитон Жуниор, който засече с левия крак в мрежата за 1:0.
До края на полувремето пловдивчани доминираха изцяло и не дадоха на азерите да стигнат дори до удар по посока на вратата на скучаещия Мартин Луков.

След направените смени през втората част качеството на игра чувствително падна. Гостите видимо се окопитиха след влизането на Микаел Есиен. Макар и на 37 години Есиен сложи ред в действията на Сабаил и така се стигна до няколко опасни атаки. Два пъти резервният вратар Илко Пиргов се намеси отлично и предотврати изравняването. В самия край на спаринга лека контузия получи централният защитник Стивън Езе. Нигериецът бе сменен от юношеския национал Филип Колев. Един Бахтич пропусна от чиста позиция да направи победата на Локо по-убедителна.

Следващата контрола на черно-белите е във вторник, когато ще премерят сили с македонския участник в Лига Европа Гьорче Петров.