61

Локо на върха в А група след победа с 1:0 над Арда с 10 души ВИДЕО

Локомотив Пловдив поведе във временното класиране на А група след драматична победа с 1:0 над Арда след попадение на Бирсен Карагарен. Късмет на пловдивчани донесе от ложата на Лаута световната шампионка за девойки на дълъг скок Пламена Миткова.

Черно-белите играха повече от час с човек по-малко, след като в 37-ата минута бе изгонен с директен червен картон Пиер Зебли. В тази ситуация реферът Георги Димитров първо даде жълт картон, но след намесата на ВАР се стигна до отстраняването на Зебли.

Това не бе единственият проблем за треньора на Локо Александър Томаш, тъй като в края на първото полувреме принудително бе сменен Мартин Паскалев. Младокът бе ударен два пъти в главата, но Димитров и колегите му от ВАР незнайно защо не реагираха. Дебютиралият на мястото на Паскалев Луан да Силва се справи перфектно с работата си и бе с голям принос за успеха.

Голът на радостта за домакините вкара Бирсент Карагарен в 19-ата секунда след началото на второто полувреме след асистенция на Преслав Боруков.

До края черно-белите умело затвориха подстъпите към вратата на Илко Пиргов и единствената опасност бе удара в гредата на Георгиев.

В следващия кръг Локо гостува на столичния си съименник.

КРАЙ НА МАЧА!
90 + 1 - Жълт картон за сменения Каракашев за реплика.
90 - Ще се играят минимум 3 (три) минути добавено време.
89 - Жълт картон за Томашевич.
85 - Двойна смяна в Локомотив. Йосип Томашевич и Милош Петрович влизат вместо Карагарен и Каракашев.
78 - Жълт картон за Карагарен.
67 - Втора смяна в Локомотив. Евандро смени Дион.
63 - Страхотен параболичен удар на Георгиев, при който топката разтресе гредата.
46 - ГОООЛ! Бирсент Карагарен откри за Локомотив! Преслав Боруков нахлу в пеналта и след паса му Карагарен от 2 метра мушна топката под плонжа на вратаря Симеонов.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
41 - Принудителна смяна в Локомотив. Паскалев, който бе ударен в главата излезе, а на негово място влезе дебютиращият Луан.
37 - След преглеждане на ВАР жълтият картон стана червен и Зебли бе изгонен.
36 - Жълт картон за Пиер Зебли.
30 - Голям гаф на рефера Георги Димитров, който не маркира явно нарушение срещу Мартин Паскалев и пусна играта да продължи. Александър Георгиев излезе на стрелкова позиция и разтресе десния дирек на Пиргов.
27 - Агитката на Локо дари с аплодисменти бившия президент Христо Крушарски, който гледа от ложата мача.
17 - Димитър Илиев нахлу в пеналта, подаде към Дион, който центрира в малкия пеналт, но Боруков се размина с топката.
1 - Шеметно начало на мача. Бирсент Карагарен излезе сам срещу вратаря, но предпочете да потърси Бабакар Дион, който би слабо в крак на защитник. Секунди след това, домакините изпълниха странично хвърляне, като топката стигна до Карагарен, който стреля в наказателното поле, но над вратата на Васил Симеонов.

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 13. Матеус Силва, 14. Димитър Илиев - к, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион

Треньор: Александър Томаш

Арда: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласан Ндиайе, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев

Треньор: Александър Тунчев