61

Локо на четвъртфинал след победа с 2:0 в ЖП дербито

Локомотив Пловдив се класира на четвъртфиналите в турнира за Купата на България след победа с 2:0 над столичния си съименник на стадиона в квартал Надежда. Димитър Илиев ознаменува именния си ден с красиво попадение в началото на втората част, а минута преди края на добавеното време Крис Гомис затвърди успеха на пловдивчани. Това бе трета поредна победа за черно-белите, след като преди това надделяха над Пирин и ЦСКА 1948 за първенство.

Локомотив София създаде първата по-сериозна опасност в мача в 22-ата минута. След двойно подаване между Валентин Николов и Мики Орачев, последният излезе сам срещу Илко Пиргов, но стреля встрани от десния стълб на вратата на Локомотив Пловдив.
Парвиз Умарбаев стреля от фал в 26-ата минута, но право в ръцете на Александър Любенов, който не беше затруднен по никакъв начин.

В 28-ата минута Пинсон директно от корнер се опита да изненада Илко Пиргов, който не беше достатъчно убедителен, но след това беше извършено нарушение срещу него.

Веднага в следващата атака Лукас Салинас влезе в наказателното поле на Локомотив София и стреля, но топката рикошира в крака на Мики Орачев и прелетя над напречната греда в корнер.

Локомотив Пловдив организира много опасна атака в 40-ата минута. Йосип Томашевич направи добър пробив в половината на съперника,след което подаде към Димитър Илиев, който с едно докосване изведе Лукас Салинас в наказателното поле на домакините, а той стреля, но ударът му бе отразен от Александър Любенов.

Пред Димитър Илиев се откри добра възможност в 45-ата минута, но след удара му топката премина над напречната греда в аут.

Локомотив Пловдив с 1:0 в 46-ата минута с много красив гол на Димитър Илиев. Илиев отправи диагонален удар от разстояние, топката срещна десния стълб на вратата на Александър Любенов и влетя в мрежата му.

Футболистите на Локомотив София имаха претенции за дузпа в 55-ата минута. Кристиан Гомис направи един необмислен шпагат в наказателното поле и останаха сериозни съмнения, че изрита играч на Локомотив София, но съдията Валентин Железов подмина ситуацията.

Локомотив София направи сериозен пропуск в 76-ата минута. Пред Пинсон се откри много добра възможност пред вратата на Илко Пиргов, но ударът бе неточен и топката премина над напречната греда.

Илия Димитров получи контузия и бе сменен принудително в 81-ата минута от Раел Лолала.

Локомотив Пловдив вкара втори гол във втората минута на добавеното време на срещата. Кристиан Гомис направи страхотен пробив от своята половинка, преодолявайки Мики Орачев и реализирайки в опразнената врата за 0:2.

Така Локомотив Пловдив се класира за четвъртфиналите за Купата на България!

Локомотив София – Локомотив Пловдив 0:2

0:1 Димитър Илиев 46'

0:2 Кристиан Гомис 90+2'

Локомотив София: 24. Александър Любенов - 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев – 26. Красимир Милошев (86' - 8. Христо Иванов), 44. Божидар Кацаров – 10. Валентин Николов (69' - 22. Владимир Семерджиев), 7. Александър Александров, 93. Виржил Пинсон – 9. Мохамед Бухмиди (69' - 19. Илия Димитров (81' - 11. Раел Лолала)

резерви: 1. Цветомир Витков, 77. Мартин Стоилов, 14. Християн Чипев

старши треньор: Иван Колев

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов – 4. Кристиан Гомис, 5. Мартин Паскалев, 33. Йосип Томашевич – 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (78' - 27. Айвън Ангелов) – 9. Бирсент Карагарен (90+1' - 44. Николай Николаев), 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев 7. Шакил Сно (78' - 25. Артур Крачун) – 10. Георги Минчев (88' - 6. Емил Янчев)

резерви: 71. Лукас Рейдър, 11. Конър Руан, 2. Олексий Биков

старши треньор: Александър Тунчев

съдия: Валентин Железов

КРАЙ НА МАЧА
90 + 3 - ГОООЛ! Гомис пое топката от своя пеналт и на празна врата прати Локо на четвъртфинал.
Ще се играят минимум 4 минути добавено време.
90 - Николай Николаев сменя Карагарен.
88 - Трета смяна в Локо Пловдив. Емил Янчев влиза вместо Минчев.
78 - Двойна смяна в Локо Пловдив. Артур Крачун и Айвън Ангелов влизат вместо Шакил Сно и Умарбаев. Крачун ще заиграе като централен защитник, а Томашевич като халф-бек.
76 - Пинсон от чиста позиция пропусна да изравни.
46 - ГОООЛ! Димитър Илиев с шут от 20 метра откри за черно-белите. Илиев стреля по диагонала, при което топката се отби в десния дирек на Любенов и влезе в мрежата му.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 - Илиев нахлу в пеналта, но ударът му мина над вратата на Любенов.
40 - Лукас Салинас пропусна най-чистото положение за гостите до този момент. След дълъг рейд Томашевич подаде към Димитър Илиев, който изведе Салинас сам срещу Любенов, но вратарят парира удара му.
30 - Салинас нахлу в пеналта на домакините и след силния му удар Любенов изби в корнер. След корнера настъпи меле пред вратата на софиянци, но в крайна сметка опасността бе ликвидирана.
29 - Опасно центриране от корнер, Пиргов с мъка изби.
22 - Орачев изскочи сам срещу Пиргов, но стреля встрани от рамката.
2 - Умарбаев се откъсна от центъра сам срещу вратаря Любенов, но бе застигнат от защитник на домакините и опасността бе ликвидирана.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

Локомотив Сф: 24 Александър Любенов, 13 Селсо Даниел Каиеро Рапосо, 5 Георгиос  Катсикас, 6 Пламен Крачунов, 4 Мики Орачев, 26 Красимир Милошев, 44 Божидар Кацаров, 10 Валентин  Николов, 7 Александър Александров, 9 Мохаммед Бухмиди, 93 Виржил Пинсон

Резерви: 1 Цветомир Витков, 22 Владимир Семерджиев, 11 Раел Лолала, 19 Илия Димитров, 77 Мартин Стоилов, 14 Християн Чипев, 8 Христо Иванов

Старши треньор: Иван Колев

Локомотив Пд: 1 Илко Пиргов, 4 Кристиан  Гомис, 5 Мартин Паскалев, 33 Йосип Томашевич, 34 Петър Витанов, 9 Бирсент Карагарен, 7 Шакил Сно, 16 Лукас Салинас, 39 Парвиз Умарбаев, 14 Димитър Илиев, 10 Георги Минчев

Резерви: 71 Лукас  Рейдър, 28 Айвън Ангелов, 11 Конър  Руан, 25 Артур Крачун, 6 Емил Янчев, 2 Олексий Биков, 4 Николай Николаев

Старши треньор: Александър Тунчев