Локо на четвъртфинал след обрат срещу Беласица

Локомотив (Пловдив) победи Беласица (Петрич) с 2:1 в двубой от 1/8-финалите на Купата на България.

Първа добра възможност за домакините в 11-ата миунта. Карагарен проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Минчев стреля с глава над вратата.

Удар на Илич, но вратарят на гостите Димитров прави страхотно спасяване в 26-ата минута.

В 37-ата минута Митко Илиев с глава пробва да прехвърли Димитров, но вратарят изби в корнер.

51 - ГООЛ ЗА БЕЛАСИЦА - 0:1!!! Кирилов открадна топката отдясно от Руан, подаде в пеналта към Стоев, който с прецизен шут матира Пиргов за 0:1.

72 - ГООЛ ЗА ЛОКО - 1:1! Димитър Илиев изравнява от дузпа, която сам изработи, блъскайки се в противников бранител.

87 - ГООЛ ЗА ЛОКО - 2:1! Бирсент Карагарен овладя на гърди топката в пеналта и с великолепен диагонален удар вкара за 2:1

Локомотив - Беласица 2:1

0:1 Димитър Стоев 51, 1:1 Димитър Илиев 72-дузпа, 2:1 Бирсент Карагарен 87

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Николай Николаев, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Лукас Салинас, Бирсент Карагарен, Конър Руан, Димитър Илиев, Кристиан Илич, Георги Минчев;

БЕЛАСИЦА: Захари Димитров, Атанас Карачоров, Атанас Димитров, Марин Георгиев, Аспарух Шамкалов, Мартин Таушанов, Владимир Гогов, Димитър Стоев, Живко Димитров, Стивън Кирилов, Патрик Попов;