Локо мина през Бистрица само с 3:2

Локомотив победи с лекота Витоша с 3:2 и се утвърди на третото място във временното класиране. Черно-белите набраха актив от 23 точки и са само на четири пункта от водача в таблицата Лудогорец. Това бе трети пореден успех за пловдивчани, а над всички на стадиона в Бистрица бе ветеранът Георги Илиев. 38-годишният халф логично бе избран за №1 на двубоя. Той вкара фантастичен гол и дирижираше отлично играта на гостите.

Мачът започна с тотален натиск на черно-белите, които само до 10-ата минута пропуснаха три чисти положения.
Логичното стана в 33-ата минута, когато Георги Илиев центрира в пеналта, където Диниш Алмейда с глава изведе Локо напред с третото си попадение, откакто бе привлечен на Лаута. Две минути по-късно Димитър Илиев можеше да удвои, но ударът му мина встрани от рамката.
В началото на второто полувреме домакините опитаха да натиснат, но много бързо опитите им бяха попарени. Георги Илиев в 53-ата минута с изумително изпълнение за втори път матира Кацарев.
Буквално след изпълнението на центъра домакините се върнаха в мача с първия си удар към вратата на скучаещия Мартин Луков. Миналият през черно-бялата школа Атанас Кабов наказа черно-белите.
Димитър Илиев покачи на 1:3 за Локо с точно изпълнена дузпа в 63-ата минута. Това бе шесто попадение за капитана на черно-белите в първенството. Реферът Давидов посочи бялата точка, след като Кабов сбърка, а след това повали Карагарен.
След гола на Илиев черно-белите свалиха оборотите и в самия край на мача бяха наказани. Бившият защитник на Локо Венци Бонев в последните секунди вкара с глава и оформи крайния резултат.

КРАЙ НА МАЧА
90 + 3 ГОООЛ! Бившият играч на Локо Венци Бонев направи загубата на Витоша по-почетна - 2:3.
85 - Късмет за Локо. Даниел Кутев поднесе топката в малкия пеналт на Запро Динев, но Езе успя да избие.
82 - Трета смяна в Локо. Момчил Цветанов влезе на мястото на Георги Илиев.
76 - По чудо Витоша не намали, след като Езе подари топката на Григор Долапчиев. Вратарят Луков обаче успя да се хвърли в краката на нападателя и спаси.
74 - Анте Аралица сменя Ожболт.
67 - ГОООЛ! Димитър Илиев покачи на 1:3 за Локо с точно изпълнена дузпа. Това е шесто попадение за капитана на черно-белите в първенството. Реферът Давидов посочи бялата точка, след като Кабов сбърка, а след това повали Карагарен.
64 - Витанов заменя Умарбаев за Локомотив Пловдив.
63 - Кристиян Кацарев с уникално спасяване предврати гол след удар с глава на Ожболт.
60 - Карагарен нахлу в пеналта на Витоша, но стреля над вратата.
54 - ГОООЛ! Атанас Кабов връща домакините в мача с първия удар на Витоша към вратата на Локо. Кабов простреля Луков с мощен диагонален шут.
53 - ГОООЛ! Георги Илиев с изумителен шут покачи на 0:2!  Опитният полузащитник бе оставен непокрит в наказателното поле с гръб към вратата на домакините, овладя една висока топка и веднага с удар от въздуха с левия крак, вкара един от претендентите за Гол на кръга!

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

36 - Димитър Илиев пропусна да удвои, след като мина като на парад през защитата на домакините, но би встрани от вратата.
33 - ГОООЛ! Диниш Алмейда отново бележи за Локо. Георги Илиев центрира от ляво на Кацарев и Алмейда с глава опъна мрежата в горния ляв ъгъл.

24 - Шут на Бирсент Карагарен, който излиза в аут.
10 - Ален Ожболт от близо с глава пропусна да открие, след като стреля над рамката.
8 - Още един златен шанс за Локо е пропилян. Ожболт подаде към Георги Илиев, който стреля, но от самата голлиния Румен Гьонов изби.
7 - Страхотно спасяване на вратаря на Витоша Кристиян Кацарев. Карагарен намери пред пеналта Парвиз Умарбаев, който стреля в долния десен ъгъл, но Кацарев изби в корнер-

1- Начало на мача
Витоша (Бистрица): 33. Кацарев, 2. Гочев, 3. Зюмбулев, 5. Бонев, 6. Гьонов, 7. Кочилов, 10. Амзин, 14. Садула, 80. Котев, 93. Котев, 45. Долапчиев
Ст. треньор: Енгибар Енгибаров

Локомотив (Пловдив): 71. Луков, 5. Малембана, 61. Алмейда, 6. Езе, 20. Петрович, 50. Томашевич, 10. Умарбаев, 21. Г. Илиев, 9. Карагарен, 14. Д. Илиев, 12. Ожболт
Ст. треньор: Бруно Акрапович

Стадион: "Витоша", Бистрица
Главен съдия: Георги Давидов
Асистенти: Димо Вълчев, Даниел Ников