Локо изпусна среброто на Лаута, ще гони дивото в Кърджали

Локомотив отложи поне със седмица отварянето на шампанското за сребърните медали в първенството, след като не успя да победи на Лаута ЦСКА 1948 и стигна само до 0:0. Черно-белите дадоха всичко от себе си, но бяха преследвани от жесток малшанс при многото голови положения пред вратата на гостите. Националът Даниел Наумов пък спаси втора дузпа на Димитър Илиев. При загубата с 0:1 в столицата капитанът на пловдивчани също не успя да преодолее стража на числата.

Така в Локо ще се надяват ЦСКА 1948 да спре и прекия конкурент за второто място ЦСКА в събота. Другият вариант за железничарите е да победят идната сряда Арда в Кърджали. Те имат три точки аванс пред армейците и по-добри показатели в преките двубои. Тимът на Гриша Ганчев обаче е с мач по-малко.

Гостите пропиляха чудесна възможност да поведат още в петата минута. След грешка на Петър Витанов пред наказателното поле Мартин Хайдаров стреля встрани от вратата.

Осем след това домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Кристиан Илич изведе Бирсент Карагарен, който беше съборен от Даниел Наумов, за което получи жълт картон. С изпълнението наказателния удар се нагърби капитанът Димитър Илиев, който обаче пропусна от бялата точка. Ударът му беше отразен, а Илиев изпуска дузпа във втори пореден мач срещу ЦСКА 1948.

В 28-ата минута гол на Георги Минчев с глава не беше зачетен. Нападателят засече центриране на Умарбаев, но главният съдия Валентин Железов видя нарушение в атака. ВАР също се намеси.

Десет по-късно Конър Руан центрира, а Минчев засече с глава. Той обаче не намери очертанията на вратата. До края на първата част домакините опитаха на няколко пъти да застрашат вратата на Наумов с центрирания, които не доведоха до успех.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на Даниел Наумов. Карагерен засече с глава центриране отляво, но ударът му беше неточен. Гостите също пропуснаха. Ангел Лясков центрира, а Димитър Митков се размина с топката от чиста позиция.

В 61-ата минута Бирсент Карагарен центрира чудесно на задна греда, там Даниел Наумов не се ориентира по най-добрия начин, но ударът на Георги Минчев с глава мина над напречната греда.

Гол на ЦСКА 1948 също беше отменен. В 70-ата минута Димитър Митков отклони центриране към Ангел Бастунов, който стреля покрай плонжа на Пиргов. След намесата на ВАР обаче се видя, че при подаването има засада.

Всичко за Локомотив свърши в 85-ата минута, когато Момчил Цветанов центрира, но Георги Минчев и Димитър Илиев се разминаха с топката. В добавеното време Ангел Лясков от гостите получи втори жълт картон за бавене на времето и беше изгонен.

КРАЙ НА МАЧА
90 - ЩЕ СЕ ИГРАЯТ МИНИМУМ 8 МИНУТИ ДОБАВЕНО ВРЕМЕ.
75 - Смяна в Локо Пд - Парвизджон Умарбаев бе заменен от Момчил Цветанов
0 - Непризнат гол за гостите след намеса на ВАР, при която е маркирана засада. Бастунов овладя топката след отклоняване с глава от Димитър Митков и реализира, но след тази ситуация влезе в действие системата ВАР, която разчерта, че пръстите на Бастунов за зад последния бранител на Локомотив Пловдив - попадението бе отменено.

53 - Пропуск на гостите. Митков от 3 метра не улучи вратата.
47 - Шанс за Локо. Илич намери в пеналта Карагарен, който с глава прати топката встрани от вратата.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

39 - Удар! Конър Руан центрира отляво топката към Георги Минчев. Нападателят изпревари Димитър Пиргов и стреля с глава, но не отправи точен удар от сложната ситуация, макар да беше атрактивно изпълнението.

37 - Разглеждане с ВАР! Георги Минчев отгира с глава към вратата на ЦСКА 1948, а ВАР-реферите разгледаха дали Хайдаров от гостите играе с ръка, но в крайна сметка играта продължи.

28 - Пловдивчани реализираха гол чрез Георги Минчев, но той бе отменен след намесата на ВАР. Съдиите от ВАР видяха нарушение при удара с глава на Минчев спрямо Симеон Петров и попадението бе учудващо отменено.
27 - Карагарен даде остро подаване отдясно към Димитър Илиев, но топката се отби в тялото на Димитър Илиев, който нямаше как да я засече заради скоростта на подаването.
23 - Гостите стигнаха до добра възможност, след като Ивайло Клименто отляво опита пас към Димитър Митков, ала Илко Пиргов излезе и улови току тя преди да стигне до нападателя на ЦСКА 1948.

15 - Димитър Илиев пропусна дузпа. Реферът Валентин Железов посочи бялата точка, след като Бирсент Карагарен премина и вратаря Даниел Наумов, който го фаулира. Железов обаче показа само жълт картон на Наумов.
8 - Първи удар в мача. Масоеро стреля слабо с глава в ръцете на вратаря Даниел Наумов.
6 - Добра възможност за гостите! Бастунов подаде в наказателното поле, Денислав Александров опита да засече, но Масоеро се намеси и изби в корнер, след който не последва нищо.
НАЧАЛО НА МАЧА
Локомотив Пд: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 11. Конър Руан, 9. Бирсент Карагарен, 6. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев - K, 10. Георги Минчев

Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 4. Ангел Лясков, 88. Мартин Хайдаров, 8. Ивайло Климентов, 11. Денислав Александров, 20. Ангел Бастунов, 70. Георги Русев, 9. Димитър Митков

Треньор: Тодор Киселичков