Локо изпусна Берое след серия уникални пропуски ВИДЕО

Локомотив изпусна да бие Берое и да увеличи преднината си пред ЦСКА в борбата за второто място в А група. След серия фрапиращи пропуски черно-белите стигнаха само до 0:0. Сега те имат с червените по 56 пункта, но водят в таблицата благодарение на по-добрите показатели от преките срещи. Така в събота на Лаута железничарите ще посрещнат армейците в пряк сблъсък за сребърните медали.

В отсъствието на наказания Георги Минчев атаката на Локо бе водена от Александър Иванов, който започна за първи път като титуляр в А група. Синът на Гонзо можеше да отбележи това и с гол, но в 8-ата минута най-добрият на терена Бирсент Карагарен предпочете да стреля вместо да му подаде на празна врата. В състава на домакините липсваше и хърватинът Кристиан Илич, а късата скамейка принуди наставникът Александър Тунчев в края на мача да пусне 17-годишният Георги Мавродиев и абсолютния дебютант Даниел Иванов.

Локомотив можеше да поведе още в първата минута. Момчил Цветанов получи извеждаш пас, стигна почти до аутлинията, от където върна към Александър Иванов. Нападателят обаче не можа да уцели добре топката и лекият му удар беше прекалено лесен за Генади Ганев. Две по-късно Умарбаев стреля от фаул, но уцели стената.

Първата по-добра възможност за Берое дойде в 19-ата минута, когато Илиян Стефанов получи топката в наказателното поле, но изстрелът му мина над вратата. Секунди след това гостите сами щяха да се вкарат в голяма беля. Мезаг допусна Умарбаев да му открадне топката. Халфът на Локо обаче не успя да вкара на празна врата.

В 29-ата минута домакините Локомотив създаде нова опасност пред съперниковата врата. Карагарен беше изведен от Умарбаев, но ударът му не затрудни Ганев. До края на първата част положения пред двете врати липсваха. Домакините продължаха да са по-активният отбор, а набезите на Карагерен трудно бяха спирани от старозагорци.

Второто полувреме започна с далечен удар на Илиян Стефанов, но топката излезе в аут. В 51-ата минута изстрел на Стив Фуртадо пък беше блокиран от Алмейда. При последвалото Фуртадо отправи удар с глава, но Илко Пиргов улови.

В 56-ата Мартин Камбуров изведе по чудесен начин Алиун Фал, който обаче пропусна, сред като пробва удар от малък ъгъл срещу Илко Пиргов, вместо да върне топката към непокрития Камбуров.

Алиун Фал пропусна да открие резултата в 75-ата минута. Грешка на Николай Николаев в центъра на терена позволи на нападателя да излезе очи в очи с Пиргов. Ударът му обаче премина покрай десния стълб на вратата на домакините.

В първата минута на добавеното време гостите останаха с 10 души, след като Стив Фуртадо получи червен картон. Секунди по.късно центриране от корнер завърши с удар с глава на Димитър Илиев, точката обаче се озова в ръцете на Ганев. В този момент прозвуча и последния съдийски сигнал.

КРАЙ НА МАЧА
90 + 3 - Мелле пред вратата на Берое, Димитър Илиев с глава пропусна да донесе победата за Локо.
90 + 2 - Смяна в Локо. Малембана влиза вместо Николаев.
90 + 1 - Червен картон за Фуртадо, жълт за Руан.
90 - Ще се играят минимум 3 добавени минути.
85 - Двойна смяна в Локо. Даниел Иванов, който прави дебют в професионалния футбол и Георги Мавродиев влизат вместо Умарбаев и Цветанов.
82 - Нов пропуск на Локо. Руан поднесе топката в пеналта на Николаев, но той не улучи вратата.
75 - Уникален пропуск на Фуртадо, който след грешка на Николаев излеззе сам срещу Пиргов, но би встрани.
74 - Карагарен нахлу в пеналта, но не успя да намери Димитър Илиев и Цветанов.

67 - Агитката надъха любимците си с мощна заря и димки.
65 - Първа смяна в Локо. Конър Руан влиза вместо Александър Иванов.
61 - Играещият за Берое легендарен нападател на Локо Мартин Камбуров е сменен и получава ръкопляскания от трибуна Спортклуб.
57 - Първа добра възможност за Берое! Мартин Камбуров изведе Алиун Фал на стрелкова позиция, но вратарят Пиргов с отлична намеса не позволи топката да влезе в мрежата.

47 - Феновете на Локо издигнаха обиден транспарант срещу настощото ръководство на БФС.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
42 - Центриране от фаул на Умарбаев намира Динис Алмейда в наказателното поле, но ударът му с глава е слаб и неточен.
29 - Умарбаев намира Карагарен на линията на засадата и българският национал шутира от въздуха право в ръцете на вратаря Ганев. В момента на удара имаше намеса и на защитник на Берое и домакините поискаха дузпа. Бърза проверка с ВАР обаче показа, че няма основание да бъде посочена бялата точка.

18 - Уникален пропуск на Умарбаев. Таджикът отне топката от вратаря Ганев, но на празна врата би встрани от десния дирек.
9 - Индивидуален пробив на Карагарен завършва със силен удар, който е блокиран от защитник в наказателното поле на Берое
2 - Страхотен пробив на Карагарен завършва с хубаво подавене към Александър Иванов, но ударът на младока е слаб и право в ръцете на вратаря на Берое Ганев.