Локо и ЦСКА 1948 тичаха 2 по 30 минути за 0:0

Локомотив (Пловдив) завърши наравно 0:0 с ЦСКА 1948 в приятелски мач. Двата отбора не съумяха да си отбележат, а срещата се състоя от две полувремена по 30 минути. Наставникът на домакините Бруно Акрапович използва спаринга, за да види в игра трите нови попълнения, които бяха привлечени в началото на месеца. Като титуляр в центъра на отбраната започна Диниш Алмейда, а вляво от него бе Силвен Деслан. На върха на атаката бе Джордън Греъм. Доведеният от Акрапович косовски тийнейджър също бе титуляр. Босненският специалист обаче не пусна нито един от юношите на клуба да запише минута.
През първата част титулярите на Локо тренираха на Кошарата при асистента на Акрапович Желимир Теркеш. Те дойдоха в средата на втората част и бяха бурно аплодирани от близо 500 души, който изгледаха спаринга.

В началото на двубоя гостите пробваха да затруднят Илко Пиргов с далечни шутове на Васил Шопов и Янко Сандански. В края на първата част мощен изстрел от фаул на Един Бахтич бе спасен от стража на ЦСКА.

В 49-та минута Ивайло Климентов от гостите стреля встрани от целта. В края на срещата Бирсент Карагарен се озова на добра позиция, но изстрелът му срещна тялото на вратаря на ЦСКА.

Локомотив игра в състав: Илко Пиргов, Мустафа Абдулахи, Силвен Десландес, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Николай Николаев, Уирис Густаво, Един Бахтич, Диелор Бесени, Джордан Греъм, Момчил Цветанов (Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Георги Илиев, Ален Ожболт, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Милош Петрович)