Локо е вицешампион за втори път!

Локомотив Пловдив спечели сребърните медали в първенството за втори път в клубната си история. Черно-белите бяха коронясани за вицешампиони кръг преди края, след като ЦСКА 1948 победи ЦСКА - София с 1:0 и обезмисли последния мач срещу Арда. В Кърджали железничарите ще отидат, за да получат заслужените отличия.

За първи път Локо стигна до среброто преди 48 години. През сезон 1972-73 Христо Бонев и компания стават вицешампиони. От тогава до сега черно-белите печелят титлата през 2004 г., а също така бронзови медали през 1974, 1992 и 2005 г. В актива си те имат още две Купи на България (2019 и 2020) и Купа на Съветската армия през 1983 г.

От Локо ще трябва да пратят специална почерпка за вратаря на ЦСКА 1948 Даниел Наумов и за нападателя Марио Топузов. Наумов, който опази нулевото равенство на Лаута в сряда и отчая нападателите на пловдивчани, сега стори същото и срещу армейците. Младокът от Гоце Делчев отрази половин дузина чисти положения, а в четвъртата минута на добавеното време спаси дузпа, бита от Жорди Кайседо.

Марио Топузов пък вкара страхотен гол, с който числата победиха носителя на Купата на България.