Локо би Царско село само с 2:0 след серия от фрапиращи пропуски ВИДЕО

Трима юноши направиха дебют за черно-белите

Локомотив удари Царско село с 2:0 и се затвърди на второто място във временното класиране на Ефбет лига. Черно-белите тотално надиграха пропивника, но направиха серия от безумни пропуски, които можеха да им струват скъпо, тъй като в 70-ата минута Илко Пиргов  предотврати изравняване. Пловдивчани превърнаха в герой възтежичкия вратар на гостите Джони Пласид, който направи серия от изумителни спасявания направи поражението на своите по-приемливо. Днешният двубой влезе в историята, тъй като бе първи в програмата за технологични тестове на системата ВАР, която скоро трябва да бъде наложена на българските стадиони. Мачът ще е незабравим и за три момчета от академията на Лаута. Александър Колев, Георги Мавродиев и Видол Сейменски дебютираха в А група.

В седмата минута на добро центриране на Момчил Цветанов намери Диниш Алмейда в наказателното поле. Защитникът засече с крак, но не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. В 17-ата минута далечен шут на Дилан Мертенс прелетя високо над вратата. В 23-ата минута футболистите на Локомотив удариха своя съперник. Момчил Цветанов открадна топката на левия тъч и се впусна напред с мощен дрибъл. Бързоногият халф направи перфектно двойно подаване с Димитър Илиев в наказателното поле, след което подаде към втора греда, а на празна врата Георги Минчев не сбърка.
В 33-ата минута капитанът на Локомотив Димитър Илиев се отчете с огромен пропуск. Джони Пласид обърка подаване, което позволи на Илиев да излезе само срещу вратаря. Той показа техниката си, преодоля го веднъж, след това го преодоля и втори път, но вместо да стреля ще след първия финт, Илиев подходи несериозно и Луис Педро се върна на голлинията, за да блокира удара му. Футболист номер 1 на България имаше претенции, че бранителят е играл с ръка, но главният съдия посочи ъгловото флагче.

В 38-ата минута Димитър Илиев направи меко центриране в наказателното поле. Пласид тръгна да излиза, след което се спря, а Кристиан Илич засече. Ударът му обаче премина над вратата и "смърфовете" пропуснаха нова добра възможност за гол.

И второто полувреме започна силно за Локомотив, като в рамките на две минути Димитър Илиев бе близо до гола. Първо негов удар беше отразен с котешки рефлекс от Джони Пласид, а след корнера удар с глава на национала премина над вратата. Пропуските пред вратата на госите продължиха и в следващите минути. Този път Димитър Илиев отне топката от Бандаловски, Педро успя да го спре, но капитанът се измъкна и подаде към Умарбаев. Таджикът стреля, а Пласид изби. Топката попадна в Минчев, който се засуети и защитник изчисти. След това топката се озова в Момчил Цветанов, но той нацели напречната греда. Оттам топката се отби в Минчев и влезе във вратата, но голът не беше зачетен заради засада на нападателя.

В 70-ата минута Царско село пропиля най-добрата си възможност в мача, като голяма заслуга за това има Илко Пиргов. Де Са центрира по земя, а Стефан Христов стреля от движение. Стражът на Локо обаче беше на мястото си и блокира шута. Пет минути по-късно Локомотив удвои чрез Георги Минчев. Защитата на "царете" не се прави при центриране от корнер, след което Луис Педро качи топката на главата на нападателя и той не събрка от метър разстояние до голлинията.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦАРСКО СЕЛО 2:0

1:0 Георги Минчев (23)
2:0 Георги Минчев (75)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич, Димитър Илиев, Георги Минчев;

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Реян Даскалов, Иван Бандаловски, Луис Педро, Луи Нганиони, Антонио Георгиев, Лъчезар Балтанов, Дилиан Мартенс, Карим Роси, Стефан Христов, Андерсон Кордейро;