LIVE: Септември - Хебър(Пз) 2:3 Краен!

В 19 часа на стадион „Струма” в Симитли започна срещата от 7-мия кръг на ВПФЛ между тимовете на Септември(Симитли) и Хебър(Пазарджик).

В състава на домакините личат имената на трима бивши футболисти на Хебър, които са включени в титулярните 11-сет на Иво Тренчев. Това са защитниците Красимир Михайлов(той е и капитан на симитлиици), Николай Стоилков - Газелата и халфът Руслан Иванов.

Стартов състав на Хебър: Александър Любенов(к), Томислав Папазов, Ивайло Тодоров, Тодор Гочев, Мартин Вълчинов, Жак Пехливанов, Красимир Илиев, Георги Каракашев, Йордан Тодоров, Димитър Законов, Живко Петков

Стартов състав Септември: Ч. Тейлър, К. Михайлов, Н. Стоилков, Е. Тунтев, В. Гогов, Б. Вакадинов, И. Карапетров, К. Василев, Р. Иванов, Х. Младенов, И. Михайлов

Благоевградчанинът Георги Иванов е главен арбитър на срещата в Симитли. Негови асистенти са Мирослав Иванов(Сандански) и Димитър Стоилов(Кюстендил).

Като 4-ти съдия се изявява Благой Манов(Благоевград). Ролята на съдийски наблюдател играе Антон Терзиев(София).

Хебър разчита в Симитли на компактна агитка, която е заела местата си в сектора за гости на стадион "Струма".

Начало на мача.

Очаквано, в началните минути на срещата домакините налагат териториален натиск.

Хебърци засега отговарят с компактна игра в дефанзивен план, но не пропускат и да поглеждат към отсрещната врата.

- 24-та мин.: Дузпа за Септември. Руслан Иванов ще изпълни 11-метровия удар, отсъден за нарушение на Ивайло Тодоров срещу Китан Василев.

- 25-та мин.: Гол за Септември - 1:0!

С жълти картони в Хебър до момента са Ивайло Тодоров и Тодор Гочев.

- 33-та мин.: ГОООООЛ! Хебър изравнява. След остро центриране в пеналта на Септември Христо Младенов забоде с коляно топката в собствената си врата и резултата е вече 1:1!

Край на първата част, двата отбора се оттеглят на почивка при резултат 1:1!

Септември и Хебър изиграха като цяло равностойно първо полувреме, в което сериозните голови положения и пред двете врати почти липсваха. Получава се здрав мач с емоции по трибуните. Хебърци получават солидна подкрепа от своите фенове, които ги подкрепят неистово.

Начало на втората част!

49-та мин.: ГОООООООЛ! Хебър повежда с 1:2. Отпушва се Живко Петков, който бележи първия си официален гол с екипа на Хебър! Жиката най-после прояви хищническия си усет и наказа грешка на вратаря на Септември!

Пълният обрат в резултата хвърли в делириум феновете на Хебър, които куфеят яко на стадион "Струма".

75-та минута се оказа злощастна за Хебър. Септември изравнява за 2:2! Отново в "черна котка" за хебърци се превръща Ивайло Михайлов, който миналата година вкара два гола на пазарджиклии с екипа на Пирин. Той получи пас от дълбочина и с удар по диагонала вкара под плонжа на Сашо Любенов изравнителен гол.

82-ра мин.: Уникално спасяване на Александър Любенов. Вратарят на хебърци предотврати 100 %-ов гол след удар от упор с глава на Китан Василев.

83-та мин.: При ответната атака Живко Петков нацели гредата. Жиката бе на косъм да стане герой в мача и да накаже за втори път грешка на вратаря на Септември.

84-та минута: Пропуск за Септември!

84-та минута: ГОООООООЛ! Живко Петков завършва адска контраатака на Хебър и вкарва за 2:3!!!!

Последните 10 минути се развиват като по сценарий на Хичкок, а мачът не е въобще за хора със слаби сърца!

5 минути продължение!

ПОБЕДА! КРАЙ НА МАЧА В СИМИТЛИ. ХЕБЪР ПОДЧИНИ ДОМАКИНИТЕ С 3:2 И СЕ ВЪРНА НА 3-ТА ПОЗИЦИЯ ВЪВ ВРЕМЕННОТО ПОДРЕЖДАНЕ! ЗАГУБАТА Е ПЪРВА ЗА СЕПТЕМВРИ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН.