LIVE: Локо(Сф) - Хебър 1:3

Хебър победи Локомотив(София) с 3:1 в мач от 13-тия кръг на Втора ПФЛ, който завърши преди малко на стадиона в столичния квартал "Надежда".

Още в 5-та минута Тодор Чаворски шокира домакините, бележейки за 0:1! В 42-та Наско Милев изравни за Локо. Отново Чаворски обаче изведе Хебър напред в резултата в 51-та минута за 1:2. 10 мин. след това авторът на двете попадения за Хебър бе изгонен от Валентин Железов за два жълти картона. В 75-та минута Жак Пехливанов покачи на 3:1 за Хебър.

Не бе изминала 5-та минута на мача, когато Живко Петков гардира една топка в пеналта на домакините и пусна кълбото към Тото Чаворски, който с прав външен намери горния ляв ъгъл на вратата домакините.

Локомотив(Сф) опита веднага да върне гола, но за малко да получи ново попадение.

В 11-ата минута Йордан Тодоров центрира към Живко Петков, но нападателят на Хебър не успя да достигне топката. Малко след това Йордан Тодоров отправи силен удар, но право в ръцете на вратаря на домакините.

В следващите минути двата отбора си размениха по един неточен удар. Първо Милошев не уцели вратата на Хебър, а след това Красимир Илиев шутира в аут.
Домакините стигнаха до първата си добра възможност в 25-ата минута. Александров стреля опасно от фаул, Чаворски с глава изби, но топката попадна в Педро Ферари, който върна топката в наказателното поле. Вратарят на Хебър улови центрирането, но после изпусна топката и се наложи съотборниците му да помагат за предотвратяване на опасността.

В 38-ата минута централният нападател на столичани Светослав Диков отправи труден удар с глава, но право в ръцете на Александър Любенов.

Четири минути по-късно Наско Милев изравни резултата с втория си гол за тима от началото на сезона. След продължително разбъркване пред Любенов и няколко блокирани удара, той се ориентира най-добре и промуши топката в мрежата на гостите. Преди да премине голлинията топката се промуши между краката на двама защитници на Хебър.

Секунди преди края на първата част Илиян Стефанов също опита да затрудни Любенов, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Край на първо полувреме.

Още в началото на второто полувреме пред домакините се откри възможност да направят пълен обрат. В 50-ата минута вратарят на Хебър Любенов напусна наказателното поле и с глава изчисти пред връхлитащия Диков. Топката попадна в краката на Наско Милев, който от близо 35 метра не можа да намери опразнената врата.

В 51-ата минута Йордан Тодоров центрира в наказателното поле към Тодор Чаворски, който с глава матира Ивайло Василев за втори път. Попадението бе под №5 за Тото от началото на сезона във Втора лига.

Oтговорът на "железничарите" не закъсня, но гредата спаси Александър Любенов. Крайният защитник на Локомотив (София) Педро Ферари получи добра възможност да шутира, но коженото кълбо се отби в страничния стълб.

В 61-та минута Хебър остана в намален състав. Червен картон(втори жълт) получи авторът на двете попадения за пазарджиклии Тодор Чаворски.

Макар и с 10 човека хебърци стигнаха до трети гол, който в 75-та минута отбеляза Жак Пехливанов. Той се разписа със запазена за него марка - силен и точен удар от далечна дистанция.

Край на мача!

Стартов състав на Хебър: Александър Любенов(к), Живко Хаджиев, Ивайло Тодоров, Цветелин Тонев, Мартин Вълчинов, Жак Пехливанов, Красимир Илиев, Тодор Чаворски, Йордан Тодоров, Живко Петков, Октай Хамдиев