Ливърпул възроди амбициите си за Топ 4 с бой над Арсенал ВИДЕО

Ливърпул разгроми Арсенал на Етихад с 3:0 в дербито от 30-ия кръг на Премиър лийг. Мърсисайдци през цялото време владееха инициативата, докато "топчиите" заложиха на тотална защита. Лондончани удържаха до 64-тата минута, когато за пореден път Диого Жота се оказа най-продуктивният нападател на Ливърпул. Португалецът се появи в игра няколко минути преди това и веднага остави своя отпечатък. Мохамед Салах (68') удвои, а отново Жота узакони третия пореден успех на Ливърпул .

Така шампионите се възползваха максимално от грешката на Челси и се доближиха само на две точки от четвъртото място. Арсенал остава на деветата позиция и явно ще впрегне всичките си сили до края на сезона в Лига Европа.

УБА нанесе първа загуба на Челси след пристигането на Томас Тухел. Намиращият се на 19-о място в класирането тим на Сам Алърдайс спечели с 5:2 на "Стамфорд Бридж". Лондончани не бяха допускали гол в последните си седем мача и бяха допуснали общо два гола в първите 14 мача на Тухел.

Кристиан Пулишич откри резултата в 27-ата минута и нищо не предвещаваше какво ще последва. Секунди по-късно завърналият се след дълго отсъствие Тиаго Силва получи втори жълт картон и остави домакините с човек по-малко. Матеус Перейра отбеляза два гола в добавеното време на първата част и УБА осъществи пълен обрат.

След почивката Калъм Рибинсън и Мбайе Диан се разписаха в рамките на пет минути, за да направят резултата 1:4. Мейсън Маунт върна едно попадение, но Робинсън вкара още един гол в края за крайното 2:5.

Загубата на Челси отвори вратата пред преследвачите в битката за четвъртото място. Уест Хам и Тотнъм имат шанс да изпреварят лондонския си съперник, а Ливърпул и Евертън да се доближат до него. УБА си остана на 19-о място, но намали разликата от 17-ия Нюкасъл на седем точки.