61

Ливърпул унижи Ман Юн и подкрепи Роналдо

Интер на финал за Купата в Италия след класика над Милан

Ливърпул разгроми с 4:0 Манчестър Юнайтед и дръпна с две точка в класирането на Премиършип пред Манчестър Сити. Гражданите обаче са с мач по-малко и при успех в сряда вечер над Брайтън ще си върнат водачеството с един пункт пред червените от града на Бийтълс.

Двубоят на Анфийлд тази вечер ще се запомни с уникалното шоу на Мохамед Салах и със съпричастността, която домакините оказаха към звездата на Юнайтед Кристиано Роналдо. Както е известно Роналдо загуби в понеделник едно от двете си новородени деца. В седмата минута феновете и на двата тима показаха своето уважение и подкрепа към Кристиано.

Луис Диас откри още в петата, а Мохамед Салах удвои в 22-ата минута. Садио Мане също се разписа в 68-ата, а Салах, с втория си гол, оформи крайния резултат в 85-ата минута.

Домакините не оставиха абсолютно никакъв шас на "червените дяволи" и бяха пълни господари през всичките 90 минути на терена и затвърдиха невероятната форма, в която се намират. Така възпитаниците на Юрген Клоп записаха дубъл над Ман Юнайтед през този сезон и то собщ резултат от 9:0.

Интер удари Милан с 3:0 в Дерби дела Мадонина, което беше мач реванш от полуфиналите за Купата на Италия. Лаутаро Мартинес (4’, 40’) и резервата Робин Госенс (82’) отбелязаха попаденията в двубоя. Първата среща завърши при нулево реми, така че с общ резултат 3:0 „нерадзурите“ се класираха за първия си финал в турнира от 2011 година насам. Също така „Змията“ постигна първата си победа в Дербито на Милано през този сезон от четвъртия си опит.