Ливърпул укроти Юнайтед на Олд Трафорд

Ливърпул укроти големия си съперник Манчестър Юн на Олд Трафорд и се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. Реваншът на първия двубой в историята между двата тима в евротурнири завърши 1:1 и с общ резултат 3:1 мърсисайдци продължават напред. Изключително ценният гол за гостите дойде в края на първото полувреме. Филип Коутиньо развинти десния бек на "червените дяволи" Варела и по фантастичен начин преодоля Де Хеа. В 32-ата минута Антони Марсиал откри резултата от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Клайн срещу Марсиал. Две минути след попадението Даниел Стъридж удари греда от фаул. Юнайтед отново показа, че изпитва проблеми в атаката, където липсва мощ, скорост и вариативност.

Резултатите в Лига Европа:

Байер (Л) - ВИЛЯРЕАЛ 0:0 (общ резултат от двете срещи 0:2)

Лацио - СПАРТА (ПРАГА) 0:3 (общ резултат от двете срещи 1:4)
0:1 Докал (10)
0:2 Крейчи (12)
0:3 Юлис (44)

Валенсия- АТЛЕТИК БИЛБАО 2:1 (общ резултат от двете срещи 2:2, Атлетик продължава напред с гола си на чужд терен)