Ливърпул удари Тотнъм в драма, Арсенал пак не би ВИДЕО

Ливърпул излезе еднолично на върха във временното класиране на Премиършип след драматична победа над прекия конкурент Тотнъм с 2:1. Гол на Роберто Фирмино в последната минута донесе успехи на червените от града на Бийтълс. Преди това Мохамед Салах в 26-ата минута бе дал предимство за домакините, а 420 секунди по-късно Сон бе изравнил.

Шпорите могат да съжаляват за многото пропуски през втората част, за които бяха наказани в самия край.

Арсенал не успя да прекъсне черната си серия без победа в домакинския мач срещу Саутхемптън, завършил 1:1. Бившият играч на топчиите Тео Уолкът откри за светците в 18-ата минута, а Обамеянг спря головата си суша с изравнително попадение в 52-ата. В последния половин час тимът от Северен Лондон игра с човек по-малко след изгонването на Габриел.