61

Ливърпул срещу Ман Юн за ФА Къп! Челси трудно се справи с Лийдс на Стамфорд бридж

Манчестър Юнайтед и Ливърпул е мега дербито на четвъртфиналите в турнира за ФА Кър. Червените дяволи постигнаха изключително трудна победа с 1:0 като гост на Нотингам Форест на Сити граунд. Опитният в подобни напечени мачове Каземиро вкара решаващия гол. Бразилецът се разписа при статично положение в 89-ата минута. Така отборът на Ерик тен Хаг си осигури сблъсък с Ливърпул за място на полуфиналите.

Червените от града на Бийтълс с много юноши в състава се справиха лесно у дома срещу Саутхемптън с 3:0. Резултатът бе открит в 44-ата минута от 18-годишният дебютант Люис Кумас, а четири месеца по-малкият от него Джейдън Данс в 73-ата и 88-ата минути фиксира крайвия резултат. Особено впечатляващо бе второто попадение родения през 2006 г. Данс, при което той прехвърли виртуозно вратаря на гостите Джо Лъмли.

Челси победи трудно у дома Лийдс с 3:2 и се класира за ¼-финалите на ФА Къп, където ще се изправи срещу Лестър. Победният гол вкара Конър Галахър в добавеното време на мача. Преди това точни за домакините бяха Николас Джаксън и Михайло Мудрик. Матео Джоузеф пък се разписа на два пъти за йоркширци.

Уулвърхемтън успя да надделее над Брайтън с 1:0 след ранен гол на Лемина.