Ливърпул с втора загуба! Саутхемптън и рефер надхитриха шампионите

Ливърпул допусна втора загуба през сезона, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Саутхамптън в последния двубой от 17-ия кръг на Премиър лийг. "Светците" стигнаха до успеха на "Сейнт Мери" с попадение на Дани Ингс още във втората минута, който успя да прехвърли технично Алисон след статично положение. Гостите се опитаха да променят съдбата си, но атаките им бяха беззъби и стигнаха едва до два удара в очертанията на вратата. Реферът Андрю Маринър също помогна на домакините като не отсъди кристално чиста дузпа за гостите за игра с ръка в пеналта в 50-ата минута.

Така Ливърпул записа второ поражение след 2:7 срещу Астън Вила на 4 октомври.

Мърсисайдци вече не познават успеха в три поредни срещи, като преди този мач записаха две поредни равенства в първенството срещу Уест Бромич и Нюкасъл. "Светците" пък си припомниха вкуса на победата за първи път от 13 декември м.г., когато надвиха с 3:0 Шефилд Юнайтед. На Ливърпул предстои сблъсък с Манчестър Юнайтед на 17 януари и успехът на "Сейнт Мери" тази вечер беше повече от задължителен, тъй като двата отбора делят върха с равен брой точки. Червените дяволи обаче са с мач по-малко и дори при равен ще оглавят класирането.