64

Ливърпул потрепери срещу Виляреал, но е на финал

Ливърпул направи феноменален обрат от 0:2 до 3:2 при визитата си на Виляреал и с общ резултат 5:2 се класира за финала на Шампионската лига.

В първия двубой преди седмица мърсисайдци взеха солидна преднина от 2:0, но на реванша в Испания "жълтата подводница" изигра шеметно първо полувреме и заличи пасива си с голове на Булайе Диа (3) и Франсис Коклен (41), мечтаейки за чудо след елиминирането на Ювентус и Байерн в предишните кръгове.

"Червените" обаче натиснаха през втората част и спечелиха с попадения на Фабиньо (62), Луис Диас (67) и Садио Мане (74), а в края Етиен Капу от домакините бе изгонен с втори жълт и червен картон.

На финала играчите на Юрген Клоп очакват Манчестър Сити или Реал (Мадрид). Миналата седмица "гражданите" надвиха "кралете" с 3:2 на "Етихад".