Ливърпул живна с бой над Лайпциг, Барса стигна само до хикс с ПСЖ

Ливърпул запази шансовете си за трофей през този сезон, след като се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига. Червените от града на Бийтълс загърбиха неудачите в Премиършип и победиха с 2:0 РБ Лайпциг на реванша в Унгария. В първата среща тимът на Юрген Клоп се наложи със същия резултат на същия стадион Ференц Пушкаш.

Ливърпул създаде доста положения, но чак в 70-ата минута Мохамед Салах откри резултата. Само четири минути след това Садио Мане окончателно сложи точка на спора между осмия във временното класиране на Премиър лийг и втория в Бундеслигата.

Пари Сен Жермен очаквано елиминира Барселона на осминафиналите в Шампионската лига. Реваншът между двата тима завърши 1:1 и французите продължават напред благодарение на гръмката победа с 4:1 на "Камп Ноу".

Крайният изход от двубоя обаче можеше да е и съвсем друг, защото през първото полувреме Барса тотално надигра тима на Маурисио Почетино и трябва да съжалява за многото си пропуски. Усман Дембеле пропуля няколко чисти положения пред вратата на Кейлор Навас, който секунди преди почивката спаси дузпа, изпълнена от Лионел Меси и до голяма степен отчая каталунците.

Килиан Мбапе откри за ПСЖ в 31-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Клеман Лангле срещу Мауро Икарди. Малко по-късно Меси изравни с фантастичен удар, но в края на полувремето се провали от бялата точка.