Левски и Ботев не се биха, Божинов вкара за жълто-черните

Валери Божинов се разписа за Ботев и попречи на своя Левски да спечели контролата на Герена. Мачът завърши при 1:1. Любопитното е, че това е трети пореден спаринга на пловдивчани, свършва при този резултат.

Борислав Цонев беше точен от фаул в 43-ата минута, а Валери Божинов си отбеляза автогол в 87-ата минута.

В 42-ата минута Левски поведе след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Играчът с №10 от домакините си спечели фаул на границата на наказателното поле, след което сам се нагърби с изпълнението му и прати топката под гредата за 1:0.

Три минути преди края резервата Валери Божинов заби топката под гредата в опит да я изчисти след удар на Виктор Генев.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ 1:1

1:0 Б.Цонев 43, :11 Божинов 87-автогол

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Мартин Петков, Здравко Димитров, Марин Петков, Борислав Цонев, Билал Бари

Резерви: Николай Кръстев, Томислав Папазов, Симеон Василев, Христофор Хубчев, Димитър Андонов, Денис Динев, Виктор Василев, Любомир Тодоров, Илия Димитров, Валери Божинов

БОТЕВ (ПД): Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Станислав Работов, Виктор Генев, Филип Филипов, Мите Цикарски, Дилан Мертенс, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Антоан Бароан

Резерви: Християн Славков, Атанас Илиев, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Кевин Янсон, Пламен Цончев, Юсеин Касов, Иван Василев, Марио Младеновски, Па Конате