61

Левски - ЦСКА на финал за Купата, сините удариха Лудогорец и в реванша

Левски и ЦСКА ще играят на финала за Купата на България. Сините стигнаха до мача за трофея, след като и на реванша победиха Лудогорец. Пред пълните трибуни на Герена те надделяха с 1:0, а преди това удариха шампионите с 3:2.

Страхотната атмосфера на "Герена" от хилядите "сини" фенове даде криле на играчите на Станимир Стоилов и те нанесоха решителен удар още в третата минута, когато Филип Кръстев изведе Уелтън с прецизен пас, бразилецът преодоля Игор Пластун и с точен изстрел по диагонала даде преднина на домакините. До края на първото полувреме играчите на Левски доминираха и създадоха още няколко добри възможности за гол, но не успяха да ги реализират. След почивката "сините" убиха темпото на играта и не дадоха почти никакви шансове на "орлите" да се върнат в мача. Разградчани така и не намериха път към врата на съперника и по този начин записаха втора загуба от Левски в рамките на седмица.

По този начин Левски записа 17-та суха мрежа в 26 официални мача под ръководството на Станимир Стоилов и се класира за финала на Купата, където ще срещне ЦСКА. Това ще бъде първи финал за този трофей между двата съперника от 2005-та година насам. Левски търси първия си триумф за Купата от 2007-ма година насам и първи трофей от 2009. От своя страна Лудогорец продължи с неубедителното си представяне в този турнир, като "орлите" са печелили Купата само два пъти, въпреки че в последните 11 години неизменно взимат титлата.

Решаващият мач за трофея ще се играе на 11 май.

Левски - Лудогорец 1:0 (3:2)
(1:0 Велтон 3')

Състави:

Левски: 1. Пламен Андреев – К, 5. Келиан ван дер Каап,  6. Цунами, 7. Георги  Миланов (Радослав Цонев 90'+'5'), 8. Андриан Краев, 17. Велтон (Марин Петков 90'+3'), 19. Билал Бари, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 91. Драган Михайлович

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Иван Горанов, 10. Радослав Цонев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

Лудогорец: 12. Симон Слуга , 3. Антон Недялков - К, 7. Алекс Сантана (Доминик Янков 62'), 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов (Спас Делев 74'), 19. Пиерос Сотириу (Матиас Тисера 62'), 21. Жан Карничник, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун (Рик Джонатан 46'), 37. Бернард Текпетей, 95. Каули Соуса

Резерви: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 10. Матиас Тисера, 23. Мануел Кафумана, 64. Доминик Янков, 73. Рик Джонатан, 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа