Левандовски класира Байерн на финал за Световното

Победителят в последното издание на Шампионската лига на Европа Байерн (Мюнхен) надви безпроблемно египетския тим Ал Ахли с 2:0 във втория полуфинал от Световното клубно първенство в Катар. Роберт Левандовски отново бе големият герой за германския гранд. Той стана автор и на двете попадения, като бе точен първо в 17-ата, а след това и в 85-ата минута.

Въпреки късния втори гол, баварците контролираха мача и с лекота преодоляха съпротивата на днешния си съперник, а на финала в четвъртък ще се изправят в директен сблъсък за трофея срещу Тигрес. Мексиканският тим надви в първия полуфинал с 1:0 бразилския Палмейрас. Ал Ахли пък си бе заслужил мач срещу баварците след успех с 1:0 срещу представителя на домакините от Катар Ал Духаил.