Лайпциг на полуфинал в Шампионската лига с бой над Атлетико ВИДЕО

РБ Лайпциг се класира на полуфиналите в Шампионската лига  след драматична победа с 2:1 над Атлетико Мадрид на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон. Първото попадение за германския тим отбеляза Дани Олмо с глава в 51-ата минута. В 71-ата резервата Жоао Феликс изравни от дузпа. Две минути преди края на редовното време германският тим отново излезе напред чрез Тайлър Адамс.
Испанският гранд натисна и седемте минути добавено време се играха в полето на вратаря Гулаши, но до нов гол не се стигна.
Така Лайпциг за първи път в историята си стигна до полуфинал, в който ще срещне ПСЖ. Двубоят ще е особено интересен, тъй като един срещу друг ще изправят двама от новото голямо поколение германски треньори - Томас Тухел срещу Юлиян Нагелсман.