Купонът в Испания тече: Локо (Москва) - шампионът на Норвегия 15:0

Футболният купон в Испания тече в пълна сила. Този път герои не са обичайните заподозрени от Локомотив и Любимец, а шампионът на най-богатата страна в Европа Норвегия. Тимът на Стрьомгодсет води предсезонна подготовка в испанския курорт Естепона, където на лагер бяха и черно-белите. Участникът в следващото издание на Шампионската лига загуби с невероятното 0:15 от Локомотив (Москва) в приятелска среща. Отборът на Рони Деила се изложи жестоко в мача си срещу лидера в руския шампионат и допусна хандбален резултат в своя вреда. Спечелилият титлата на бъдещия съперник на България в квалификациите за Евро 2016 тим беше унизен от нападателите на Локо Москва, като Роман Павлюченко, Даме Н'Дойе и Максим Григориев нанизаха общо 12 гола във вратата на Стрьомгодсет. Мачът дори не завърши в рамките на 90 минути, след като при резултат 15:0 за Локомотив (Москва) треньорите на Стрьомгодсет извадиха отбора от терена. Официалният уебсайт на Стьомгодсет не е отразил изобщо мача до този момент, а профилът на отбора във "Фейсбук" бе залят от гневни излияния на фенове, които хулят своите любимци за това, че са поругали честта на клуба. Павлюченко стартира головата серия в шестата минута, а до края на първата част оформи своя хеттрик с голове в 29-ата и 35-ата минута. До края на първото полувреме резултатът бе 5:0 в полза на Локомотив (Москва), като освен трите попадения на руския таран Павлюченко се разписаха и Александър Самедов от дузпа (16) и Мбарк Бусуфа (25). През второто полувреме обаче нещата придобиха ужасяващ характер за състава на Стрьомгодсет, който допусна десет гола за 45 минути. Даме Н'Дойе вкара всичките си пет гола в мача, като бе точен в 50, 57, 66, 72 и 84 минута. Григориев добави четири попадения - 62 (д.), 74, 78, 81 минута, а още еидн гол заби Алексей Миранчук (82). Според прякото предаване на двубоя в официалния уебсайт на Локомотив Москва, руският тим е можел да вкара и още голове във вратата на своя противник. Норвежците пък не стигнали дори до центъра на терена през втората част.   Двубоят бе прекратен с пет минути по-рано, след като треньорският щаб на норвежците "хвърли кърпата", като на боксов мач и извади отбора от терена.   ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) - СТРЬОМГОДСЕТ 15:0 (5:0) 1:0 - Павлюченко (6) 2:0 - Самедов (16-д.) 3:0 - Бусуфа (25) 4:0 - Павлюченко (29) 5:0 - Павлюченко (35) 6:0 - Н'Дойе (50) 7:0 - Н'Дойе (57) 8:0 - Григориев (62-д.) 9:0 - Н'Дойе (66) 10:0 - Н'Дойе (72) 11:0 - Григориев (74) 12:0 - Григориев (78) 13:0 - Григориев (81) 14:0 - Миранчук (82) 15:0 - Н'Дойе (84)