Криза в Ливърпул: И Брайтън би шампионите на Анфийлд

Ливърпул допусна втора конфузна загуба от слабак у дома. След шока от Бърнли на Анфийлд преди две седмици, шампионите бяха шамаросани с 0:1 у дома от Брайтън в двубой от 22-ия кръг на Премиър лийг. Мачът бе генерална репетиция за червените от града на Бийтълс преди неделния сблъсък с лидера в класирането Манчестър Сити. Играта на възпитаниците на мениджъра Юрген КлопЮрген Клоп определено разочарова привържениците, а чайките успяха да се поздравят с първи успех над мърсисайдци от 1984 година насам. Стивън Алзате в 56-ата минута донесе успеха на гостите.

В момента разликата между Ливърпул и Сити е 7 точки и при нов провал в неделя ще се отвори бездна от 10 точки, а и "гражданите" са с мач в запас.

В другия мач от Премиършип тази вечер Уест Хем удари Астън Вила като гост с 3:1. Страхотен дебют за чуковете направи закупеният от Манчестър Юн национал Джеси Лингард, който се отличи с два гола. Томас Соучек откри в 51-ата минута, а Лингард удвои 300 секунди по-късно. Оли Уоткинс даде надежда на виланите в 81-ата минута, но малко след това Лингард след втора асистенция на Михаил Антонио фиксира крайния резултат.