Краснодар изхвърли ПАОК и Бербо от Лига Европа

Отборът на Краснодар излъга с 1:0 гостуващия Борусия (Дортмунд) в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Попадението отбеляза Павел Мамаев от дузпа още във втората минута и благодарение на този гол руският тим се класира за фазата на директните елиминации във втория по сила клубен турнир на Стария континент. Краснодар събра 10 точки, колкото има и германският гранд, като двата отбора делят първото място в класирането в Група "С". В тази група е и ПАОК на Димитър Бербатов, но гръцкият отбор е трети с 3 точки и вече няма шансове да продължи напред. На последната четвърта позиция е Габала с 1 точка.