64

Коста Рика със сензация за 4.5 милиарда - удари Япония с 1:0

Коста Рика победи Япония с 1:0 и завърза интригата в група „Е“ на Мондиал 2022. Успехът  на "Тикос" е шамар за почти всички тотоиграчи по света, тъй като за победа на "самураите" бяха заложени 4,5 милиарда долара.

Любопитно е, че най-касовият мач за букмейкърите досега донесе отбор, който загуби със 7:0 от Испания в първия си мач. Играчите на Коста Рика предимно се защитаваха през целия мач и нанесоха своя удар десет минути преди края на редовното време. Голмайстор за "лос тикос" бе халфът Фулър, който донесе радостта за своята родина с единственият им точен удар към вратата на Гонда.

Оттук насетне пред вратата на Коста Рика стана горещо. В 88-ата минута Кейлор навас се оказа големият герой за своите, след като Морита стреля от непосредствена близост, но стражът на ПСЖ отрази. След това ветеранът действа смело и при разразилото малко пред неговата голлиния меле.

В последния кръг от тази група Коста Рика ще брани честта си срещу Германия, докато Япония ще премери сили с Испания.