Кошмар! България изпусна точка в Кардиф в 95-ата минута

Уелс удари България с 1:0 в мач втория кръг на Лигата на нациите на  стадион "Кардиф Сити". Попадението вкара централният защитник Неко Уилямс в 4-ата от петте минути продължение, дадено от арбитъра Фабио Верисимо (Португалия).

Ужасяваща грешка в нареждането на България стана причина Уилямс да вкара с глава. Неадекватното нареждане доведе до това бранителят Уилямс да бъде пазен от най-ниския на терена Спас Делев. Играчът на Арда за пореден път не можа да скочи при висока топка след центриране на Джонатан Уилямс. Това се оказа една от неудачните смени на треньора Георги Дерменджиев.

С пускането на Делев, Дерменджиев се лиши от адекватна смяна. Малко след това се контузи Георги Костадинов и нямаше как да бъде сменен, което стана причина той да куцука по терена до края на мача.

Напълно равностоен мач в първите 30 минути. Като за Албиона в 33-ата минута заваля и дъжд.

Галин Иванов бе близо до гол в 41-ата минута, но ударът му по диагонала се отклони от крак на защитник в корнер.

Селекционерът Георги Дерменджиев се предаде най-сетне - пусна Димитър Илиев на мястото на Краев в 61-ата минута.

УЕЛС - БЪЛГАРИЯ 1:0

1:0 Неко Уилямс 93+4

УЕЛС: Хенеси, Робъртс, Локйър, Ампаду, Дейвис, Брукс, Смит, Морел, Бейл, Джеймс, Муур

БЪЛГАРИЯ: Георги Георгиев, Сисиньо, Кристиян Димитров, Антон Недялков, Иван Горанов, Георги Костадинов, Янис Карабельов, Бирсент Карагарен, Бождер Краев, Тодор Неделев, Галин Иванов

Стадион: "Кардиф Сити Стейдиъм", Кардиф
Начало: 16:00 часа