Киндер Ботев изненада Лудогорец с гол накрая за 2:1

Лудогорец победи нетипичен Ботев Пловдив с 2:1 в отложен мач от 13-ия кръг. Двата тима сложиха точка на футболната 2020 година в България.

Гостите излязоха в нетрадиционен вишнев цвят на екипите си. Фланелките бяха без имена, предвид седемте юноши, включени в състава в последния момент.

Головете за  Лудогорец вкараха Клаудиу Кешерю (от дузпа) и Доминик Янков. За Ботев в края на мача се разписа Сисе след подаване на Стефан Попов, а десетина минути по-рано Иван Василев прати топката в гредата.

Най-интересното по минути:

18 минута - Аргилашки! Доминик Янков се освободи между няколко бранителя на гостите, нахлу в наказателното поле и стреля, но вратарят на пловдивчани изби.

35 минута - Гостите добиват все повече увереност да поглеждат към вратата, пазена от Пламен Илиев. От своя страна, шампионите видимо започват да се изнервят от головата си несполука до този момент.

39 минута - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 1:0! Клаудио Кешеру изпълни от точката на дузпата, без никакъв шанс за Аргилашки. Чибота нахлу в наказателното поле и стреля, според рефера топката е срещнала ръката на Виктор Генев!

50 минута - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 2:0! Клаудио Кешеру засече центрирана топка в наказателното поле и я пусна към Доминик Янков, за който отблизо  вкара за 2:0.

71 минута - Най-чистото положение пред Ботев! Шоколаров пусна дълъг пас към Сисе, който отдясно намери Иван Василев около точката на дузпата, той стреля мигновено от чиста позиция, необезпокояван от играчи на Лудогорец, но право в страничката греда!

89 - ГООЛ ЗА БОТЕВ - 2:1! Стефан Попов намери Сисе, той излезе на стрелкова позиция и препарира Пламен Илиев. При подаването останаха съмнения за засада.

Лудогорец - Ботев Пловдив 2:1

1:0 Клаудиу Кешеру 39-дузпа, 2:0 Доминик Янков 50, 2:1 Сисе 89

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Кирил Десподов, Абел Анисе, Мавис Чибота, Оливие Вердон, Стефан Баджи, Клаудиу Кешерю, Доминик Янков, Иван Йорданов;

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Мите Цикарски, Виктор Генев, Станислав Работов, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Славчо Шоколаров, Георги Трифонов, Кристиан Добрев, Димитър Тонев, Иван Василев;

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Николай Йорданов
Начало: 14:00 часа