Късна драма: Хебър удари Септември в сетния час(ВИДЕО)

Инфарктна победа с 3:2 срещу гостуващия Септември(Симитли) спечели футболният тим на Хебър в мач от 24-тия кръг на Втора ПФЛ. Точни за 10-тия от началото на сезона успех на хебърци бяха Живко Петков(на два пъти) и Тодор Чаворски. За гостите от Симитли се разписаха Христо Иванов и Китан Василев от дузпа.

Хебър си бе осигурил комфортен аванс от два безответни гола и доигрваше срещата, когато за по-малко от 5 минути Септември направи интригата пълна.

Резултатът за домакините в 38-та минута откри Живко Петков. След заучено изпълнение на фаул и последвало разиграване Жиката получи от Октай Хамдиев успореден на голлинията пас и триково прати топката в мрежата на Септември за 1:0

Пак той удвои аванса на пазарджиклии в 77-та. Тогава хебърци проведоха бърза контра и след триходова комбинация Живко Петков излезе зад защитната линия на гостите и хладнокръвно покачи на 2:0 за Хебър.

Драмата на стадион "Георги Бенковски" обаче тепърва предстоеше. В 81-та резервата Христо Иванов върна едно попадение, след като плочи подаване от левия фланг и с глава простреля отблизо Александър Любенов за 2:1.

Само 4 минути по-късно симитлиици хванаха на контра домакините. Александър Любенов излезе малко неразчетено да пресрещне техния нападател и направи дузпа, която секунди по-късно Китан Василев превърна в изравнителен гол - 2:2.

Хебър стигна до 3-те точки дълбоко в продължението на мача. След центриране на Йордан Тодоров от свободен удар в близост до тъч-линията и последвало кратко мелле, топката отиде към Тодор Чаворски, който със страничен ножичен удар препарира стражът на гостите за крайното 3:2.