61

Камубров поведе Берое за успех над Славия, настигна по мачове Марин Бакалов

Мартин Камбуров поведе Берое към победа с 2:1 над Славия със своя гол №256 в А група. Легендата на Локомотив Пловдив изигра своя мач №454 в елита и настигна доскорошният рекордьор Марин Бакалов. Той е само на седем двубоя от достигането на рекорд по изиграни срещи, който се дължи от неговия приятел Георги Илиев, който в момента е помощник-треньор на черно-белите.

Камбуров откри в 33-ата минута с много ефектно попадение. Влезлият като резерва Питър Макрилос върна Славия в мача с красив гол в 61-ата минута, но Абубакар Тунгара донесе успеха на старозагорци в 70-ата минута. Така Берое се изкачи на шесто място във временното класиране на А група като изпревари Локомотив Пловдив с една точка. Черно-белите обаче могат да се върнат в шестицата, ако утре успеят да победят у дома Черно море.