49

"Каменица Фен Купа" сблъска Лев Инс и Тяло Пречиш ми

Отборът на "Лев Инс" спечели финалите на националния турнир "Каменица Фен Купа" в Пловдив. Софийският тим надигра "Тяло Пречиш ми" във финала след 1:1 в редовното време и драма при дузпите 3:2.

Надпреварата се проведе на игрищата на Младежкия център на Гребната база. На трето място се класираха съставите на "Феникс" от град Ловеч и "DXC Technology". Голямата награда за шампиона е квота за участие в Eurocup 2022 в Хайдусобосло. Това е вторият по сила турнир по минифутбол в Европа. Надпреварата в унгарския град започва на 15 септември.

12 отбора се класираха за финалите в Пловдив на "Каменица Фен Купа". Голмайстор на турнира с осем гола стана Кирил Сашов от "Амиго Северозапад". По една бира на ден в следващите 365 дни спечели Румен Генев, което е за приза "най-точен стрелец". Наградата "Звезда на финалите" бе връчена на Юлиян Христов от "Тяло Пречиш ми".

Като Вратар номер 1 бе отличен Александър Александров от "Лев Инс". Призът за железен защитник отиде при Цветан Трайков, който е легенда на финалистите и е играл стотици мачове и за двата тима. Спортсменски отбор на финалите стана  "Лудата банда" от морската ни столица Варна, които получиха приза, преотстъпен им от официално наградения тим на "Варна Проект".

Преди финалния мач се проведе и футболен двубой между смесени отбори от мъже и жени. Това беше демонстративен мач между колеги от "Каменица" АД, които играха благотворителено в подкрепа на клуб за хора в неравностойно положение в Пловдив, за който ще се закупят различни материали за спорт и бордови игри.

Чрез тази инициатива "Каменица" АД иска да насърчи активния начин на живот и да даде възможности и на хора, за които това е предизвикателство.

На церемонията по награждаването присъстваха изпълнителният директор на "Каменица“ АД Владан Матич, заместник-кметът на Община Пловдив по спорта Георги Титюков и футболната легенда на "Левски" Божидар Искренов. Гибона е и патрон на надпреварата.

Сред присъстващите зрители бяха забелязани бившият играч на "Ботев" Тодор Тимонов и екскапитанът на шампионския тим на Локомотив (Пловдив) Красимир Димитров.