Жесток скандал! Играчите прекратиха мач в Шампионската заради расизъм

Манчестър Юнайтед отпадна от надпреварата след загуба в Лайпциг

Случи се нещо невиждано и нечувано в досегашната история на Шампионска лига. На мача в Париж отборът на Истанбул Башакшахир напусна терена в средата на първото полувреме на мача с Пари Сен Жермен. Причината е обвинение за расизъм от страна на четвъртия съдия от Румъния срещу камерунския помощник треньор на гостите Пиер Уебо, нарекъл го "негро". Домакините поискаха Култеску незабавно да напусне терена и стадиона.

Реферът Овидиу Хатеган показа червен картон на Уебо, същото сполетя и стоящият на скамейката на резервите Демба Ба.

Двата отбора се прибраха, за да обсъдят проблема. Футболистите на ПСЖ бяха в готовност да излязат на терена, но тези на турския гранд останаха в съблекалнята и в крайна сметка мачът бе прекратен.

На този етап никой от двата тима няма да загуби служебно, като мачът би трябвало да продължи в сряда, в 22:00 часа.

РБ Лайпциг изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига след драматичен мач, който домакините спечелиха с 3:2, допуснаха намаляване на резултата до 3:2 и трепериха до последните минути.

РБ Лайпциг взе преднина от два гола в рамките на 11 минути, вкарвайки първия си гол още минута и 49 секунди след старта на двубоя, а в 13-ата минута удвоиха резултата, а през второто полувреме вкараха и трето попадение. В последните 10 минути от двубоя Манчестър върна два гола само в рамките на 180 секунди, но за трети не остана време.

Група F

Лацио – Клуб Брюж 2:2

1:0 Хоакин Кореа 12, 1:1 Рууд Вормер 15, 2:1 Чиро Имобиле 27, 2:2 Ханс Ванакен 76

Рен – Севиля 1:3

0:1 Жул Кунде 32, 0:2 Юсеф Ен-Несири 45+2, 0:3 Юсеф Ен-Несири 81, 1:3 Жоржиньо Рютер 89

РБ Лайпциг – Манчестър Юнайтед 3:2

1:0 Анхелиньо 2, 2:0 Амаду Айдара 13, 3:0 Джъстин Клуиверт 69, 3:1 Бруно Фернандеш 80, 3:2 Пол Погба 82

1. РБ Лайпциг 6 4 0 2 11:12 12
2. ПСЖ            5 3 0 2 8:5 9
3. Манчестър Юн 6 3 0 3 15:10 9
4. Истанбул ББ  5 1 0 4 6:13  3