Женското Локо загуби футболното жп-дерби на"Лаута"

Локомотив (Стара Загора) успя да се наложи с 2:1 като гост над Локомотив (Пловдив) в “железничарското” дерби на женскатa Swiss Capital League.

Якобска даде ранен аванс за старозагорския тим в 6-ата минута, а резервата Кристин Кръстева изравни в началото на втората част (54).

Прекрасно изпълнение от пряк свободен удар на Нина Георгиева донесе победата на гостите (64).

Още в 6-ата минута гостите от Стара Загора успяха да открият резултата. Нина Георгиева центрира добре отляво, а вратарката на пловдивчанки Мария Богданова не успя да прецени добре летежа на топката и изпусна кълбото. Така то стигна до Якобска, която с не толкова силен удар вкара на опразнената врата.

В 54-ата минута резултатът бе изравнен. След прекрасен рейд на Вени-Дона Сърбинска резервата Кристин Кръстева бе намерена в наказателното поле. Остана непокрита тя не сбърка и направи резултата 1:1.

Три минути по-късно Кошулева стреля добре от точката за изпълнение на дузпа, но ударът й срещна страничния стълб.

В 64-ата минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар фронтално на вратата от границата на наказателното поле. Зад топката застана Нина Георгиева, която отправи истински снаряд и успя да върна аванса на своя тим - 1:2.

В 70-ата минута Локомотив (Стара Загора) също удари греда. След добро центриране отдясно Герли Исраел стреля от въздуха, но шутът й намери напречната греда.

С тази победа Локомотив (Стара Загора) се приближава само на 4 точки пред втория Локомотив (Пловдив) при наличието на 2 кръга до края. Момичетата от Стара Загора са с 57 пункта, а пловдивчанки са с 61.