Женското Локо загуби дербито на върха с НСА

Женският тим на Локомотив Пловдив загуби дербито за върха с НСА след загуба с 2:0 на терена в Спортната академия. Двете попадения в мрежата на черно-белите съ първи за сезона след 9 кръг. НСА, които се класираха през седмицата за следващата фаза на Шампионската лига, още не са инкасирали гол.

Теа Пенкова даде преднина за НСА през първата част. Пет минути преди края на мача отново Теа Пенкова отбеляза и сложи точка на спора. Локо играе в следващия кръг с Левски (Чепинци).

Любопитно е ще другият от трите пловдивски отбора в групата - Пълдин, успя да победи Левски (Чепинци) с 3:2 от два гола пасив на почивката.