Женското Локо удари Етър с 4:0 на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) победи Етър с 4:0 в мач от 13-ия кръг на женското първенство на България. Така черно-белите фурии на Ангел Славов са само на три точки от водача в класирането НСА.

Вели Дона Сърбинска бе изведена по левия фланг и напредна към наказателното поле, където реализира хладнокръвно за 1:0 в 4-ата минута.

В 32-ата Локомотив стигна до второ попадение. Вероника Гоцева пробва балонно центриране, но топката се насочи към вратата на Мартина Илиева и след като рикошира в гредата влезе в мрежата за втори път.

Кристияна Димитрова получи топката на скорост в наказателното поле и без проблеми реализира покрай вратарят на гостите за 3:0 в 523-ата минута.

В края на мача дойде и последното попадение във вратата на Етър. Димитрова центрира добре към наказателното поле и там Мария Стойчева с глава оформи крайното 4:0.

Локомотив Пловдив - Етър 4:0

1:0 Сърбинска 4, 2:0 Гоцева 32, 3:0 Димитрова 52, 4:0 Стойчева 87

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 12. Панайота Хацхаристу, 19. Александра Палагачева, 22. Диана-Михаела Атанасова, 88. Мария Стойчева, 17. Инна Димова, 4. Михаела Арабаджиева, 13. Мирослава Пейкова, 10. Вероника Гоцева, 77. Кристияна Димитрова, 11. Велина Кошулева, 8. Вени Дона Сърбинска

ЕТЪР: 1. Мартина Илиева, 14. Тодорка Тодорова, 8. Анастасия Трифонова, 19. Йоанна Стефанова, 17. Цвети Василева, 13. Михаела Михайлова, 6. Мирела Ноева, 15. Симона Стоянова, 11. Теодора Йорданова, 2. Велизара Владимирова, 18. Павлина Николова